(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12
  • № 10-11
  • № 9
  • № 8
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/34
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2016/№ 16

Продаж медвиробів за ставкою ПДВ 7 % є можливим без маркування: позиція МОЗ

Лист МОЗ України від 12.03.16 р. № 18.02-04/813/6062

МОЗ України, відповідаючи на запит ДФСУ, розглянуло питання маркування, яке має бути нанесено на медвироби, щоб їх постачання підпадали під обкладення ПДВ за ставкою 7 %.

Ні для кого не секрет, що ставка ПДВ 7 % може застосовуватись до ліків і медвиробів, уключених до спеціального переліку ( п. 193.1 ПКУ). Його затверджено постановою КМУ від 03.09.14 р. № 410. У цьому документі поруч з деякими позиціями виробів є виноска «* Медичні вироби повинні мати відповідне маркування». Ось податківці і порушили питання: яке саме маркування має бути нанесено на медвироби, щоб правомірно використати понижену ставку ПДВ?

Тут начебто нічого складного. Вимоги щодо маркування встановлені Технічним регламентом щодо медичних виробів, затвердженим постановою КМУ від 02.10.13 р. № 753. І їх потрібно виконувати для отримання ПДВ-привілею.

Але! Дія такого регламенту не поширюється на медвироби, які пройшли держреєстрацію та включені до Держреєстру медтехніки та виробів медпризначення.

Такі медвироби можна застосовувати та вводити в експлуатацію без проходження процедур оцінки відповідності та маркування національним знаком відповідності:

до 01.07.16 р. — якщо строк дії свідоцтва про держреєстрацію медвиробів обмежений або закінчується після 01.07.16 р.;

до закінчення строку дії свідоцтва про держреєстрацію — строк дії свідоцтва про держреєстрацію яких закінчується до 01.07.16 р.

Отже, МОЗ претензій до таких немаркованих медвиробів не має. Їх можна на законних підставах продавати, використовувати так само, як і марковані. Тому, судячи з усього, і ставку ПДВ 7 % до них можна застосовувати.

медвироби, ПДВ, маркування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті