(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 17
  • № 15
  • № 14
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/34
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2016/№ 16

«Паливний» акциз: нові нюанси від ДФСУ для зберігачів пального

http://tinyurl.com/yxmdh2gb

Податківці висвітлили нові «паливно-акцизні» нюанси.

І перше, на що звернули увагу контролери: обов’язок юросіб зареєструватися платниками паливного акцизу (ПА) залежить від виду договору, на підставі якого відбувається реалізація пального.

Дійсно, для того щоб стати платником ПА, потрібно, щоб:

• товар, який реалізовується вами, підпадав під визначення пального ( пп. 14.1.1411 і  215.3.4 ПКУ);

• операція з його реалізації відповідала визначенню реалізації пального ( п.п. 14.1.212 ПКУ).

Нагадаємо: під останнім розуміються будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів, які передбачають перехід права власності або права розпорядження на такий товар.

Винятком будуть лише операції з передачі пального на підставі договорів зберігання.

Тому якщо ви здійснюєте реалізацію пального (операція відповідає переліченим критеріям), ви зобов’язані зареєструватися платником ПА, подавши заяву, в якій вказати інформацію про всі введені в експлуатацію пункти реалізації палива.

Якщо ж ви надаєте послуги зі зберігання, вантаження-розвантаження палива (крім скрапленого природного газу, бензолу, метанолу), реєструватися платником ПА вам не потрібно. Але! Ви зобов’язані створити акцизний склад, незалежно від того, хто є власником цього палива.

Адже приміщення, на території якого підприємство провадить свою госпдіяльність шляхом вироблення, обробки (переробки), змішування, вантаження-розвантаження, зберігання палива (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), є акцизним складом відповідно до п.п. 14.1.6 ПКУ.

Не підпадають під це правило лише приміщення для вантаження-розвантаження, зберігання пального для потреб власного споживання розпорядником акцизного складу.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
паливо, пальне, акцизний податок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті