Коли можна не пустити податківців на перевірку: ДФСУ уточнила підстави

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2016/№ 17

У листі, що коментується, ДФСУ роз’яснила, на яких підставах платник податків може відмовити в допуску посадовцям контролюючого органу, які з’явилися з метою проведення перевірки.

І відразу нагадала, що податківці мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки ( п. 81.1 ПКУ):

1. За наявності підстав для їх проведення, визначених ПКУ.

2. При пред’явленні або направленні таких документів:

направлення на проведення перевірки;

копії наказу про проведення перевірки.

Важливо! Перелічені вище документи вважаються дійсними за наявності всіх необхідних реквізитів і підпису керівника контролюючого органу або його заступника, який скріплений печаткою такого контролюючого органу.

При цьому контролери схильні вважати, що окремі дефекти оформлення рішення контролюючого органу не повинні сприйматися як безумовні підстави для висновку про його протиправність і, як наслідок, скасування цього рішення (лист ДФСУ від 14.03.16 р. № 5514/6/99-99-22-04-02-15);

службових посвідчень осіб, зазначених у направленні на проведення перевірки.

Непред’явлення або ненаправлення платнику податків цих документів чи пред’явлення зазначених документів, оформлених з порушенням вимог, є підставою для недопуску контролерів до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Увага! Відмовляти в допуску до перевірки на інших підставах не можна. Інакше це може призвести до негативних наслідків. Так, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу, до нього може бути застосований арешт майна ( п.п. 94.2.3 ПКУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити