Законом, що коментується, визначено умови та порядок проведення процедури добровільної фінансової реструктуризації:
• господарської діяльності та активів боржника;
• грошового зобов’язання боржника.
Боржником вважається юрособа, яка має заборгованість хоча б перед однією фінустановою, що не є пов’язаною з боржником, у тому числі комунальні та державні підприємства, крім фінустанов та казенних підприємств.
Важливо! Ініціює проведення процедури фінансової реструктуризації сам боржник. Претендувати на таку реструктуризацію може лише боржник, який перебуває у критичному фінансовому стані, а його господарська діяльність може бути визнана перспективною.
Процедура фінансової реструктуризації проводиться без звернення до суду шляхом переговорів між боржником, його пов’язаними особами та залученими кредиторами щодо реструктуризації грошових зобов’язань перед такими кредиторами.
Закон, що коментується, набирає чинності з 19.10.16 р. і діє в загальній частині 3 роки (до 19.10.19 р.).
З набранням чинності цим Законом починають діяти також окремі норми ПКУ, зокрема:
• п. 46 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, яким установлено тимчасове до 01.01.20 р. звільнення від обкладення ПДВ операцій боржника з постачання товарів для цілей погашення його заборгованості перед кредиторами відповідно до плану реструктуризації;
• п. 39 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ, яким установлено на період дії цього Закону правила коригування платниками податку на прибуток фінрезультату на податкові різниці, пов’язані із списанням податкового боргу, анулювання (прощення) та/або розстрочення (відстрочення) зобов’язань;
• п. 37 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, в якому прописано порядок виконання контролюючими органами плану реструктуризації податкового боргу.