«Номерні близнюки»: однакові номери у ПН — не біда

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2016/№ 5
Лист ДФСУ від 11.01.16 р. № 130/Б/99-99-19-03-02-14

ДФСУ нагадує: нумерація податкових накладних (ПН) ведеться в довільному порядку. Головне, щоб на одну дату не було двох ПН з одним і тим самим номером ( п. 5 Порядку № 957*).

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну України від 22.09.14 р. № 957.

А ось скласти дві (чи більше) ПН з однаковим номером, але з різними датами нічим не заборонено. Це не вважається помилкою.

До того ж виправляти дату складання та/або порядковий номер ПН не дозволяє п. 21 Порядку № 957.

Важливий момент. З 01.01.16 р. незначні помилки в обов’язкових реквізитах (крім коду УКТ ЗЕД) не роблять ПН недійсною, якщо такі помилки не заважають (!) ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, які поставляються), період, сторони та суму податкових зобов’язань.

Що стосується порядкового номера, то у принципі проблем з цим реквізитом бути не повинно. Якщо ПН пройшла реєстрацію в ЄРПН, то порядковий номер в ній зазначений правильно. Зауважимо: зареєструвати дві ПН з однаковим номером, але з різними датами можна без проблем.

Стосовно дати складання ПН зазначимо, що оновлена норма п. 201.10 ПКУ говорить: головне, щоб ПН дозволяла ідентифікувати період здійснення операції. Хоча період — розтяжне поняття. Тому вважаємо, що з датою ПН краще не ризикувати.

На нашу думку, «дивитися крізь пальці» на деякі недоліки ПН в обов’язкових реквізитах можна відносно усіх ПН (у тому числі й «старих»), які включатимуться до декларації за січень 2016 року та подальші звітні періоди. Адже оновлена норма стосується формування ПК починаючи з 01.01.16 р. Є, звичайно, мала імовірність того, що податківці відмовлять в милості ПН 2015 року. Але ознайомитися з їх позицією щодо цього питання сподіваємося до граничних строків подання звітності за січень 2016 року.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити