ЮРЄПи та фіндопомога: можна, якщо обережно

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2016/№ 7
Лист ДФСУ від 05.02.16 р. № 2503/6/99-95-42-03-15

Податківці є цілком лояльними у ситуації, коли ЮРЄП надає поворотну фінансову допомогу (ПФД) іншим суб’єктам господарювання (юрособам або ФОП). Це вони підтвердили в листі, що коментувався.

Сума ПФД при її поверненні не включається до складу доходу такого платника. Це випливає з п.п. 3 п. 292.11 ПКУ.

Свою позицію ДФСУ підтверджує і в консультації з категорії 108.01.02 ЗІР ДФСУ. Також тут вони уточнюють, що єдиноподатник групи 3, який отримує ПФД, не включає її суму до складу ЄП-доходу за умови, що повертає таку допомогу протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

Обережно! У листі, що коментується, фіскали зазначають: діяльність ЮРЄПа з надання ПФД іншим юридичним особам (фізичним особам — підприємцям) на постійній основі може розглядатися як фінансове посередництво. А це вже заборонений вид діяльності на ЄП (п.п. 6 п.п. 291.5.1 ПКУ).

Причому в консультації з категорії 107.04 ЗІР ДФСУ податківці, як і раніше, стверджують, що надання ПФД — це діяльність у сфері фінансового посередництва. Щоб обґрунтувати це, вони посилаються на код 64 у КВЕД-2010. Отже, оскільки фінансове посередництво для єдиноподатників заборонене ( п.п. 6 п. 291.5 ПКУ), спрощенці взагалі не можуть надавати ПФД. А якщо вже надали, то повинні залишити спрощену систему ( п. 5 п.п. 298.2.3 ПКУ). Зауважимо, що тут ідеться про ППЄПів. На нашу думку, така позиція є неправомірною і позбавленою логіки, адже стосовно ЮРЄПів заборони немає.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити