ПДФО за ставкою 5 %: не всякому рухомому майну дано

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Децюра Сергій, Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2016/№ 8
Лист ДФСУ від 03.02.16 р. № 1135/К/99-99-17-03-03-14

Податківці вже не перший рік наполягають на тому, що все майно, крім транспортних засобів, не належить до рухомого в розумінні ст. 173 ПКУ, а отже, оподатковувати дохід від продажу такого майна ПДФО потрібно за основною ставкою 18 %, а не 5 %.

Раніше податківці прив’язували можливість застосування ставки ПДФО 5 % з наявністю оціночної вартості об’єкта, дохід від продажу якого обкладається ПДФО. На їх думку, це випливає з  абз. 2 п. 173.1 ПКУ, згідно з яким дохід від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об’єкта, визначеної згідно із законом.

Ось і сьогодні позиція податківців не змінилася.

У листі, що коментується, фіскали дійшли такого висновку: якщо платник податку — фізична особа продає товар (мобільний телефон, побутову або цифрову техніку) підприємцю, то дохід, отриманий від такого продажу, включається податковим агентом до складу загального оподатковуваного доходу платника як інші доходи та обкладається ПДФО за ставкою 18 %. Простіше кажучи, стосовно продажу побутової та цифрової техніки ДФСУ вимагає застосовувати «повноцінну» ставку 18 %. Такий підхід податківці можуть застосувати до будь-якого майна, яке, на їх думку, не гідне вважатися рухомим. При цьому згідно з  ч. 2 ст. 181 ЦКУ рухомими речами є речі, які можна вільно переміщати у просторі.

На жаль, потужної судової практики, яка дозволяла б платникам податків сміливо оскаржувати позицію податківців у суді, на сьогодні немає, тому й доводиться підкорятися фіскальній волі ДФСУ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити