На допомогу виробникам тютюнових виробів — платникам акцизу податківці видали лист, що коментується. У ньому вони нагадали про нововведення, які подарував Закон України від 24.12.15 р. № 909-VIII, і розповіли, як врахувати їх при поданні декларації. Зауважимо, що нової форми декларації досі немає, а тому потрібно використати чинну форму, затверджену наказом Мінфіну України від 23.01.15 р. № 14.
По-перше, змінили базу оподаткування для тютюнових виробів, щодо яких застосовують максимальні роздрібні ціни (МРЦ): МРЦ повинні розраховуватися з урахуванням ПДВ та акцизного податку. Нагадаємо: раніше в пп. 214.1.1 і 214.1.2 ПКУ база розраховувалася без ПДВ. У декларації з акцизного податку це відображається так: у гр. 5 додатка 2 до декларації «Максимальна роздрібна ціна без ПДВ та з урахуванням акцизного податку» потрібно просто вказати МРЦ з ПДВ та акцизом.
По-друге, з’явився новий вид операцій, звільнений від обкладення акцизом, — реалізація відходів тютюнової сировини за умови документального підтвердження їх утворення та подальшого знищення/утилізації ( п.п. 213.3.12 ПКУ). Такі операції слід відобразити у:
• гр. 15 додатка 1 до декларації «Сума податкового зобов’язання не сплачена через отримання пільг, грн»;
• гр. 9 додатка 4 до декларації «Сума акцизного податку, не сплачена з операцій, що: звільняються від оподаткування (грн)»;
• гр. Б12 декларації «Сума пільг з операцій, які звільняються від оподаткування ( пункт 213.3 статті 213 розділу VI Кодексу)».
Стосовно документального підтвердження таких операцій ДФСУ зауважила, що підтвердити їх можна первинними документами, технологічною, нормативно-технічною, планово-економічною та іншою документацією.