Лікарняні за період мобілізації

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2016/№ 8
Фахівці Мінсоцполітики нагадали, що на середній заробіток мобілізованих працівників у разі отримання його компенсації з держбюджету ЄСВ не нараховувався (хоча у 2016 році таку щедрість скасували). Відповідно період отримання таких виплат до страхового стажу не зараховується.

Якщо при обчисленні лікарняного страховий стаж працівника за останні 12 календарних місяців становить менше 6 місяців, суму виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю слід обчислювати виходячи з нарахованої зарплати, з якої сплачувався ЄСВ, але з розрахунку на місяць не вище розміру мінзарплати, встановленого законом на день настання страхового випадку.

При визначенні розрахункового періоду для обчислення суми лікарняних Мінсоцполітики пропонує період військової служби за призовом під час мобілізації, коли за застраховану особу відповідно до законодавства не сплачений ЄСВ, виключати з розрахункового періоду.

Якщо в усіх місяцях розрахункового періоду не нарахований ЄСВ, то середню зарплату можна визначати виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.

(Лист Мінсоцполітики України від 15.12.15 р. № 696/18/99-15)

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити