Видобуваємо воду без дозволів: що для цього потрібно

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Січень, 2016/№ 1-2
Закон України від 08.12.15 р. № 867-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі»

Законом, що коментується, підкориговано правила отримання дозвільних документів для видобування корисних копалин місцевого значення і підземних вод. Зокрема, ним установлено, що землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати (оновлена ст. 23 Кодексу про надра):

• корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до 2 метрів;

• підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 куб. метрів на добу.

А якщо підземні води (крім мінеральних) видобуває сільгосптоваровиробник (підприємство, в якого сільгоспчастка за попередній рік дорівнює або перевищує 75 %), для сільськогосподарських, виробничих, а також власних господарсько-побутових потреб, то він може це робити без дозволу, навіть коли потужність водозаборів перевищує 300 куб. метрів на добу.

Нагадаємо, що раніше без дозволу звичайні підприємства могли видобувати корисні копалини місцевого значення і підземні води за подібними вимогами, але лише для власних господарсько-побутових потреб. Тепер же без дозволу можна видобувати корисні копалини місцевого значення і підземні води і для виробничих цілей. Головне, робити це за встановленими вимогами.

Крім того, суб’єкти господарювання, які на момент набрання чинності Законом, що коментується, розпочали процес отримання таких дозволів, але тепер їх отримувати не повинні, можуть не продовжувати процедуру їх отримання.

Закон, що коментується, набрав чинності 01.01.16 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити