Декларування підприємницьких доходів: кількість місяців

Федченко Тетяна, начальник відділу — заступник начальника Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України
Бухгалтерський тиждень Січень, 2016/№ 4
В обраному У обране
Друк
Які місяці звітного року враховувати підприємцеві при заповненні рядка без номера «Місяці, протягом яких фізичною особою — підприємцем одержано доходи від провадження підприємницької діяльності» розділу I додатка Ф4 до річної декларації про доходи?

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою — підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, регулюється ст. 177 ПКУ.

Доходи підприємців, отримані протягом 2015 року від провадження господарської діяльності, обкладаються ПДФО за ставками 15 % і 20 % залежно від розміру середньомісячного доходу.

Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума річного чистого доходу, отриманого на загальній системі, ділена на кількість календарних місяців, протягом яких платник податку провадив підприємницьку діяльність у податковому (звітному) році, за який здійснюється декларування. При цьому не має значення, доходи чи збитки були отримані в таких місяцях.

Якщо підприємець у якомусь місяці звітного року не провадив підприємницьку діяльність і не отримував дохід від неї, то такий місяць не враховується при підрахунку та не бере участі в розрахунку середньомісячного оподатковуваного доходу.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд