(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
24/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Січень , 2016/№ 4

Декларування підприємницьких доходів: авансові платежі

http://tinyurl.com/yy2qwacu
Яку суму відображати в рядку 4 «Загальна річна сума авансових платежів <...>» розділу II додатка Ф4 до річної декларації про доходи?

Згідно з редакцією ПКУ, яка діяла до 01.01.16 р., за результатами календарного року фізичні особи — підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси, в якій також вказують авансові платежі з податку на доходи ( п. 177.5 ПКУ).

Відповідно до п.п. 177.5.3 ПКУ остаточний розрахунок ПДФО за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, вказаними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року ПДФО на підставі документального підтвердження факту його сплати.

Таким чином, якщо сума авансових платежів, фактично сплачених протягом 2015 року, відрізняється від зазначеної в декларації про доходи за 2014 рік, наприклад, у зв’язку з реалізацією підприємцем права зменшити розмір авансових платежів, що передбачено п.п. 177.5.1 ПКУ, у рядку 4 «Загальна річна сума авансових платежів <...>» розділу II додатка Ф4 до річної декларації про доходи слід вказувати загальну річну суму авансових платежів, розраховану виходячи з даних, зазначених у додатку 5 до декларації про доходи за 2014 рік, з урахуванням змін, які відбулися протягом 2015 року. Що узгоджується з положеннями п.п. 177.5.3 ПКУ.

Звертаємо увагу, що з 01.01.16 р. при поданні декларації підприємцями (у тому числі й за 2015 рік) авансові платежі наступного року не розраховуються, а ПДФО від підприємницької діяльності необхідно буде сплачувати поквартально на підставі даних Книги обліку доходів і витрат. При цьому сплата здійснюватиметься до 20-го числа місяця, наступного за кварталом, в якому отримані доходи. Якщо доходи за квартал відсутні (або квартал був збитковим) сплачувати ПДФО не потрібно. Платіж за четвертий квартал не розраховується та не сплачується. Остаточний розрахунок проводиться за підсумками річної декларації.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
підприємець, доходи, декларування, авансові платежі додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті