(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/24
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2016/№ 29

«Прострочена» кредиторська заборгованість за дивідендами: чи буде дохід у єдиноподатника

http://tinyurl.com/y6o78tof

У листі, що коментується, ДФСУ виклала свою точку зору щодо необхідності обкладення єдиним податком (ЄП) суми кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Особливість ситуації полягає в тому, що така заборгованість у платника ЄП групи 3 (ставка ЄП 5 %) виникла за дивідендами, нарахованими в період, коли юрособа перебувала на загальній системі оподаткування (у далекому 2013 році).

Висновки контролерів виявилися досить цікавими. Процитувавши пп. 292.1 і 292.3 ПКУ, вони дійшли висновку:

• сума «простроченої» кредиторської заборгованості включається до доходу платника ЄП —безПДВшника та обкладається ЄП за ставкою, що діє на дату її списання (у 2016 році — 5 %);

• до ЄП-доходу така сума повинна потрапити у звітному періоді (кварталі), в якому така заборгованість була списана.

Але почекайте! Ми з таким висновком не можемо погодитися. Тут контролери явно з ним поспішили.

В абзаці другому п. 292.3 ПКУ, про який згадували контролери, ідеться виключно про платників ПДВ. До доходу тільки таких платників ЄП групи 3 (ставка ЄП 3 %) уключаються суми кредиторської заборгованості зі строком давності, що минув. Про інших єдиноподатників (неплатників ПДВ) там не згадується.

До речі, і у Книгах обліку доходів і витрат (затверджені наказом Мінфіну від 19.06.15 р. № 579) таку інформацію можуть внести тільки підприємці — платники ЄП групи 3, які працюють зі сплатою ПДВ (гр. 6). У Книзі обліку доходів фізосіб-єдиноподатників груп 1, 2 і 3, які працюють без ПДВ, навіть немає відповідної графи. А в цьому випадку говориться про платника ЄП групи 3, який застосовує ставку ЄП 5 %.

Очевидно, контролери намагаються розширити сферу застосування норм абзацу другого п. 292.3 ПКУ, а це явно виходить за рамки їх компетенції.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
кредиторська заборгованість, дивіденди, дохід, єдиноподатник додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті