(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 22
  • № 21
  • № 20
  • № 18-19
  • № 17
  • № 16
  • № 15
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Червень , 2016/№ 23

Прощаємося із земельним податком: поради новоспеченим ЮРЄПам

З-під «пера» ДФСУ вийшло декілька листів, присвячених «дружбі» підприємств-єдиноподатників і земельного податку. Ми вирішили об’єднати аналіз цих листів в один коментар.

Ситуація така: підприємство з 01.07.16 р. переходить із загальної на спрощену систему оподаткування (єдиний податок групи 3). Це підприємство має у власності земельну ділянку (за яку він, перебуваючи загальносистемником, сплачував земподаток). Цю ділянку підприємство здає в оренду іншому підприємству. У зв’язку з цим у майбутнього ЮРЄПа є декілька запитань, на які ДФСУ надає відповіді.

Звільнення від земподатку. У листі № 10232/6/99-99-12-02-03-15 ДФСУ сміливо зазначає, що підприємство отримає право використати звільнення для платників єдиного податку від сплати земельного податку за земельну ділянку, яка використовується таким платником для провадження господарської діяльності з надання в оренду нерухомого майна. При цьому податкова звітність щодо земельного податку із земельних ділянок, на які поширюється звільнення від сплати, не подається ( ст. 297 ПКУ).

Як бачите, податківці легко і без додаткових умов визнають надання в оренду земділянки господарською діяльністю і відповідно дозволяють єдиноподатнику користуватися звільненням від сплати земподатку за ділянку, що використовується в такій госпдіяльності. Від себе додамо, що такий вид діяльності має бути зареєстрований.

Уточненка із земподатку. Оскільки підприємство переходить на єдиний податок усередині року, то декларацію із земельного податку на 2016 рік воно вже подало. А оскільки як єдиноподатник юрособа отримає звільнення від земподатку, то слід уточнитися та прибрати надлишкові задекларовані суми податку. У листі № 10277/6/99-99-12-02-03-15 ДФСУ підказує, як правильно це зробити.

Отже, право на звільнення від сплати земельного податку виникає починаючи з місяця, наступного за місяцем реєстрації платника єдиного податку ( п. 284.2 ПКУ).

Оскільки п. 286.3 ПКУ дозволяє також подавати земельну декларацію щомісяця — протягом 20 календарних днів місяця, наступного за звітним, то після переходу на спрощену систему оподаткування з 01.07.16 р. новоспечений ЮРЄП повинен до 20.08.16 р. подати до відповідного контролюючого органу уточнюючу податкову декларацію з виправленими показниками податкових зобов’язань за періоди, за якими не настав строк сплати. Таким чином, уточнитися потрібно до 20-го числа місяця, наступного за місяцем отримання статусу єдиноподатника.

Унесення нового виду діяльності до ЄДР. Якщо раптом оренда не значиться серед зареєстрованих видів діяльності, то в листі № 10233/6/99-99-12-02-03-15 податківці підказали, коли потрібно подати заяву на зміну видів діяльності, щоб додати вид, якого бракує.

Отже, ДФСУ спирається на  п.п. 291.5.1 і  п. 5 п.п. 298.2.3 ПКУ, згідно з якими при провадженні видів діяльності, не зазначених в Єдиному держреєстрі (ЄДР), спрощенець повинен відмовитися від єдиного податку з першого числа місяця, наступного за податковим періодом такого порушення. Виходячи з цього, фіскали вважають, що доцільно подавати заяву про зміну видів госпдіяльності першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, аналогічно положенням ПКУ щодо відмови від спрощеної системи. Не зовсім зрозуміло, після якого ж звітного періоду подавати таку заяву? Можливо, ДФСУ мала на увазі період переходу на спрощену систему? На нашу думку, не варто чекати, а слід звернутися до держреєстратора до отримання статусу єдиноподатника.

До того ж у консультації з категорії 108.04 ЗІР ДФСУ податківці зазначають, що строки для подання заяви про зміну видів діяльності ПКУ не встановлені і таке рішення юрособа приймає самостійно.

земельний податок, ЮРЄП додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті