(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 18-19
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/32
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Травень , 2016/№ 20

Заперечення на акт перевірки: можна бути присутнім під час розгляду

Лист ДФСУ від 25.04.16 р. № 9296/6/99-99-14-03-03-15

Ви не згодні з висновками податкової перевірки? Ви маєте повне право подати заперечення.

Податківці нагадують, що таке право передбачено п. 86.7 ПКУ: у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті (довідці) документальної перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку. Зробити це потрібно протягом 5 робочих днів з дня отримання акта (довідки). Контролери розглядають заперечення протягом 5 робочих днів, наступних за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв’язку з необхідністю з’ясування обставин, які не були досліджені під час перевірки та вказані в зауваженнях), і направляють відповідь платнику.

Важливий момент. Платник податків може брати участь у розгляді своїх заперечень. Про це слід вказати в самому запереченні.

Податковий орган, у свою чергу, повинен надіслати повідомлення із зазначенням місця та часу розгляду заперечень — не пізніше наступного робочого дня після отримання заперечень, але не пізніше ніж за 2 робочі дні до дня розгляду.

У підсумку за результатами розгляду заперечень складається висновок. Саме на цьому етапі платник податків може бути присутнім. Потім керівник контролюючого органу приймає рішення про визначення грошових зобов’язань.

Зверніть увагу! Спірні моменти можуть розглядати постійні комісії при контролюючих органах. Під час роботи таких комісій платник податків вже не може бути присутнім.

На замітку. ВСУ в постанові від 16.02.16 р. у справі № 826/12651/14 дійшов висновку, що платник податків може бути присутнім і при проведенні позапланової невиїзної перевірки («БТ», 2016, № 17, с. 8).

акт перевірки, заперечення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті