(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 18-19
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/32
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Травень , 2016/№ 20

Підрядник використовує паливо: що робити замовнику з паливним акцизом

Листи ДФСУ від 15.04.16 р. № 8609/6/99-99-19-03-03-15 і № 8610/6/99-99-15-03-03-15

Забезпечуєте підрядника паливом? Тоді вам слід замислитися про паливний акциз.

Однак не слід відразу бігти до податківців із заявою. Адже рішення про реєстрацію платником паливного акцизу залежить від того, як замовник і підрядник вирішують «паливне» питання. Є два способи.

Спосіб 1. Замовник надає підряднику паливо. Про цей спосіб ви вже читали на сторінках нашої газети — у коментарі до листа ДФСУ від 08.04.16 р. № 7874/6/99-99-19-03-03-15 («БН», 2016, № 17, с. 5).

У такому разі згідно з нормами ЦКУ при виконанні роботи з матеріалу замовника на умовах договору підряду відбувається перехід права розпорядження матеріалом (паливом) від замовника до підрядника. А при цьому в розумінні п.п. 14.1.212 ПКУ відбувається реалізація такого палива.

Потому замовник перед передачею палива повинен зареєструватися платником паливного акцизу, а далі скласти акцизну накладну на передане підряднику паливо. На цьому наполягає ДФСУ в листі від 15.04.16 р. № 8609/6/99-99-19-03-03-15.

Спосіб 2. Замовник відшкодовує підряднику витрати на паливо. У такому разі замовник передає підряднику грошову компенсацію на підставі актів виконаних робіт. За умовами договору підряду роботи виконуються з матеріалу підрядника, при цьому переходу права власності або права розпорядження на таке пальне не відбувається. Таким чином, операція з відшкодування вартості спожитого палива не є реалізацією пального в розумінні п.п. 14.1.212 ПКУ. Тому якщо ви більше не маєте інших операцій з реалізації пального, то реєструватися платником паливного акцизу немає необхідності. З цим погоджуються контролери в листі ДФСУ від 15.04.16 р. № 8610/6/99-99-15-03-03-15.

паливо, підрядник, акциз додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті