(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 22
  • № 21
  • № 18-19
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
25/32
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Травень , 2016/№ 20

Розрахунок коригування до зведеної податкової накладної

http://tinyurl.com/y35th4ov
Який порядок заповнення розрахунку коригування (РК) до податкової накладної (ПН), складеної відповідно до п. 198.5 ПКУ, якщо товари/ послуги, необоротні активи починають використовуватися в оподатковуваних операціях?

У цьому випадку йдеться про «компенсуючу» зведену ПН. Такі ПН мають свої особливості заповнення (див. «БН», 2016, № 15, с. 17). Так (п. 11 Порядку № 1307*):

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307.

1. У її лівому верхньому куті ставимо позначки «Х», у полях «Зведена податкова накладна» і «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю)» та вказуємо тип причини («04», «08», «09» або «13»).

2. У полі шапки «Отримувач (покупець)» вписуємо дані самого підприємства та умовний ІПН «600000000000».

3. З приводу заповнення розділу 3 в п. 16 Порядку № 1307 наведені такі особливості заповнення граф:

• до гр. 2 потрібно внести дати складання та порядкові номери ПН, за якими потрібно компенсувати податковий кредит шляхом нарахування податкових зобов’язань;

• до гр. 4 — «грн»;

• до гр. 10 — вартість (частину вартості) товару/послуги, необоротних активів, на яку нараховується ПДВ з урахуванням відповідної ставки ПДВ;

графи 3, 5 — 9 не заповнюємо.

А ось порядок заповнення РК до такої зведеної ПН Порядок № 1307 не описує.

Податківці, не гаючи марно часу, запропонували свій варіант (у категорії 101.07 ЗІР ДФСУ). Згідно з ним, складаючи «зменшуючий» РК до «компенсуючої» зведеної ПН, платник ПДВ повинен:

1. У верхній лівій частині РК зробити позначку «Х» у графі «До зведеної податкової накладної».

2. У рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відобразити умовний ІПН «600000000000», а в рядках, відведених для заповнення даних покупця, — власні дані.

3. У розділі Б табличної частини РК:

• у гр. 3 вказати номенклатуру товарів/послуг;

• у гр. 5 і — одиницю їх виміру;

• у гр. 11 — код ставки;

• у гр. 13 — базу оподаткування без урахування ПДВ зі знаком «-»;

графи 7, 8, 9, 12  не заповнювати.

4. У розділі А РК (рядки I — VIII) внести узагальнюючі дані щодо суми коригування ПЗ. Саму суму коригування ПЗ вказати зі знаком «-».

Проте такий підхід дещо насторожує.

По-перше, податківці нічого не говорять про заповнення гр. 10 РК, а гр. 7 і 8 (передбачені для коригування кількості товарів) взагалі порадили пропустити.

По-друге, незважаючи на те, що п. 16 Порядку № 1307 у зведеній ПН вимагає вказувати дати складання та порядкові номери ПН, на думку податківців, РК до такої ПН повинен містити усю номенклатуру товарів, напрямок використання яких змінюється.

Звідси можна зробити висновок: якщо вам відомо, що напрямок використання товарів може змінитися в майбутньому, то у зведеній ПН інформацію краще не узагальнювати. У ній можна розписати не лише номенклатуру товарів, але також і умовні позначення та коди одиниць їх виміру, кількість, ціну та ставку ПДВ. Отже, краще заповнити її як звичайну ПН.

Що стосується заповнення РК, то ми б порадили бути при його заповненні більш обачними, ніж при заповненні ПН. Адже на відміну від ПН, за допомогою такого РК ви зменшуєте свої податкові зобов’язання. Тому контролери зацікавлені в тому, щоб чіплятися до цього документа як на етапі реєстрації в Єдиному реєстрі ПН, так і під час перевірки.

Зауважимо, алгоритми контролю, закладені в програмах податківців (ОПЗ, Єдине вікно), вимагають для підрахунку значення у ряд. 13 РК, щоб у гр. 7 і 8 (або у гр. 9 і 10) були наявні необхідні дані для розрахунку. До речі, з цією метою потрібно внести і код ставки ПДВ до гр. 11 РК.

Якщо ви заповните ці графи, то ваш документ пройде перевірку системою і вам не відмовлять в реєстрації такого РК в Єдиному реєстрі.

Тому краще вкажіть у РК усі необхідні дані. Принаймні, Порядок № 1307 не забороняє цього робити.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
зведена податкова накладна, розрахунок коригування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті