Переуклали договір оренди землі: як звітувати?

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Травень, 2016/№ 20
Яка податкова декларація з плати за землю подається в разі укладання протягом року нового договору оренди на ту ж саму земельну ділянку без змін умов договору (або зі змінами умов договору)?

Платники плати за землю (крім фізосіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають контролюючому органу за місцезнаходженням земділянки декларацію на поточний рік (п. 286.2 ПКУ).

У той же час платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну декларацію, що звільняє його від обов’язку подання річної декларації, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.3 ПКУ).

За нововідведені земділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.4 ПКУ).

Отже, у разі укладання протягом року нового договору оренди на ту ж саму земельну ділянку без змін умов договору або зі змінами умов договору (термін дії попереднього договору закінчився), то такий платник має подати уточнюючу податкову декларацію. Її подають протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним, в якому зареєстровано новий договір оренди землі. При цьому слід урахувати показники річної декларації.

Також можна подавати щомісяця звітну податкову декларацію починаючи з календарного місяця, в якому фактично виникло право оренди земельної ділянки за новим договором оренди землі.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити