(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 44
  • № 42-43
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
25/30
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2016/№ 45

Рахунок від водоканалу дає право на податковий кредит

Підприємство отримало від водоканалу рахунок за користування водою. Сума, вказана в рахунку, була своєчасно cплачена. Вже минув граничний строк реєстрації податкової накладної (ПН) за цією операцією, а її і досі немає в ЄРПН. Чи можна включити до податкового кредиту суму ПДВ, вказану у рахунку, виставленому водоканалом?

ПН не єдиний документ, який дає право платнику ПДВ на податковий кредит (ПК). Перелік таких документів наведено у пп. «а» — «в» п. 201.11 ПКУ. До їх числа належить, зокрема, рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця ( п.п. «а» п. 201.11 ПКУ).

Рахунок, виставлений водоканалом, підпадає під поняття рахунку, оформленого за показниками приладів обліку. Тобто цей первинний документ дає право на ПК, але за умови, що в ньому буде вказано не тільки суму нарахованого платежу за воду і ПДВ, а також податковий номер продавця. Якщо всі ці реквізити присутні у вашому рахунку, то можете сміливо включити його до ПК.

При цьому вам слід пам’ятати, що:

1) за такою операцією ваш реєстраційний ліміт не збільшиться, бо він зростає тільки після реєстрації постачальником ПН в ЄРПН ( п. 2001.3 ПКУ);

2) суму ПДВ, вказану у рахунку, слід включати до складу ПК у періоді виникнення права на ПК. Адже правило про формування ПК протягом 365 днів працює тільки для ПН ( п. 198.6 ПКУ).

Якщо ви відразу не включили до складу ПК суму ПДВ на підставі рахунку водоканалу, то зробити це можна за допомогою уточнюючого розрахунку до періоду, в якому виникло таке право (з урахуванням строків давності — 1095 днів).

Такий підхід підтримують і податківці у категорії 101.14 ЗІР ДФСУ.

податковий кредит, ПДВ, централізоване водопостачання та водовідведення, оплата рахунку додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті