(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 44
 • № 42-43
 • № 41
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
22/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2016/№ 40

Податкові накладні «на перевищення» не збільшують реєстраційний ліміт

http://tinyurl.com/y43cux2u
Чи збільшують реєстраційний ліміт податкові накладні, складені на суму перевищення ціни придбання / звичайної ціни над фактичною ціною постачання?

Податкові накладні (ПН) «на перевищення»* мають свій специфічний порядок заповнення. Так, згідно з пп. 15 і 16 Порядку № 1307** такі ПН потрібно заповнювати таким чином:

* Складені в разі перевищення мінімальної бази обкладення ПДВ над фактичною ціною товарів, що поставляються / послуг / продукції / необоротних активів.

** Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307.

• у верхньому правому кутку поставити позначку «Х» і зазначити тип причини «15»16», «17»);

• у рядках, відведених для заповнення даних покупця, — власні дані постачальника (продавця);

• у гр. 2 табличної частини — «перевищення ціни придбання над фактичною ціною постачання товарів/послуг, указаних в податковій накладній № _______» («…звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг…», «…балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною постачання необоротних активів…»).

У результаті у полі «Отримувач (покупець)» ПН буде зазначено найменування та ІПН самого постачальника.

Зауважте! Ще одним випадком, коли в полі для заповнення даних покупця наводяться дані постачальника, є оформлення ПН на послуги від нерезидента ( п. 12 Порядку № 1307).

Крім того, у таких «нерезидентських» ПН є ще одна особливість. І пов’язана вона якраз із впливом сум ПДВ, зазначених у них, на реєстраційний ліміт (РЛ) покупця.

Річ у тім, що реєстрація в Єдиному реєстрі ПН (ЄРПН) ПН, виписаних при отриманні послуг від нерезидента, збільшує розмір РЛ платника ПДВ, оскільки «вхідний» ПДВ за такою операцією бере участь у формуванні показника ∑НаклОтр. Про це прямо зазначено в п. 2001.3 ПКУ («нерезидентські» ПН перелічені як складові цього показника).

Далі, при розрахунку показника ∑Перевищ ПН, складені на нерезидентські послуги, згадуються в обох складових формули розрахунку цього показника (і у зменшуваному, і у від’ємнику) (п. 9 Порядку № 569***). Тому вони не впливають на показник ∑Перевищ, якщо вони зареєстровані в ЄРПН.

*** Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, затверджений постановою КМУ від 16.10.14 р. № 569.

У результаті, якщо все оформити правильно (зареєструвати ПН в ЄРПН і відобразити в ПДВ-звітності), РЛ покупця від ПН на нерезпослуги тільки збільшиться (детальніше див. у «БТ», 2016, № 33, с. 12).

Увага! З ПН «на перевищення» такий номер не пройде. Незважаючи на те що в полях, призначених для даних покупця, буде зазначено назву самого платника ПДВ (так само, як у «нерезидентських» ПН), наведена в них сума ПДВ тільки зменшить ваш РЛ.

Причина в тому, що ПН «на перевищення» впливає на формулу РЛ через складову ∑НаклВид. Нагадаємо: цей показник уключає загальну суму ПДВ за виданими ПН, зареєстрованими в ЄРПН, і розрахунками коригування до таких ПН, зареєстрованих в ЄРПН (п. 9 Порядку № 569).

І хоча ПН «на перевищення» не видаються покупцю, у складі саме цього показника така ПН вплине на ваш РЛ, оскільки такі ПН виписуються постачальником.

А ось до складової ∑НаклОтр така ПН жодного відношення не має. Адже до нього включаються суми ПДВ за:

отриманими ПН, зареєстрованими в ЄРПН;

• ПН, складеними згідно з п. 208.2 ПКУ (тобто при купівлі послуг у нерезидента) і зареєстрованими в ЄРПН;

• РК до таких ПН, зареєстрованих в ЄРПН.

ПН «на перевищення» до отриманих або «нерезидентських» ПН не належить. Відповідно, РЛ у складі такого показника вони збільшити не можуть.

До речі, підтверджують це й самі податківці (див. роз’яснення в категорії 101.08 ЗІР ДФСУ).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
податкові накладні, реєстраційний ліміт, сума перевищення ціни, ціна придбання, звичайна ціна, фактична ціна постачання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті