Коригування акцизного податку при поверненні товару

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2016/№ 40
Як визначається база обкладення акцизним податком у разі повернення покупцем пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального?

Базою обкладення акцизним податком для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну є вартість (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) таких підакцизних товарів, що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі. Для пального, реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, базою обкладення акцизним податком є літри реалізованого (відпущеного) товару ( п.п. 214.1.4 та п. 214.4 ПКУ).

У разі повернення громадянами та іншими кінцевими споживачами пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, які реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, база обкладення акцизним податком зменшується на вартість повернутих товарів, якщо вартість таких товарів включалась до такої бази обкладення акцизним податком.

Для пального, реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі та повернутого громадянами та іншими кінцевими споживачами, база оподаткування зменшується на кількість літрів повернутого товару.

При цьому дата проведення розрахункової операції з видачі готівкових коштів за повернутий покупцем товар або оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк такого покупця відповідає податковому періоду, коли відбувається таке зменшення бази обкладення акцизним податком.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 116.05

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити