Податок на нерухомість за минулі роки

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2016/№ 40
Чи мають право контролюючі органи обчислити суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізосіб за попередній (звітний) рік після 1 липня року, що настає за попереднім (звітним) роком?

Податок на нерухомість фізособам нараховує контролюючий орган. Він надсилає (вручає) платнику податку за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку та відповідні платіжні реквізити ( п.п. 266.7.2 ПКУ).

Контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ПКУ, має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом ( п. 102.1 ПКУ).

Крім того, платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних ( п.п. 266.7.3 ПКУ).

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Отже, нормами ПКУ встановлений обов’язок нарахування контролюючими органами сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за попередній (попередні) податкові (звітні) періоди, зокрема у разі подання фізичною особою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) письмової заяви для проведення звірки даних.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 106.07

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити