(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/35
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2016/№ 42-43

Продаж власної продукції оборонного призначення: ПДВ-пільги немає

Лист ДФСУ від 05.09.16 р. № 19173/6/99-99-15-03-02-15

У листі, що коментується, податківці нагадали, що до переліку пільгових ПДВ-операцій входять також (п. 197.23 ПКУ):

• імпорт товарів, визначених частиною восьмою ст. 287 МКУ* (призначені для використання у виробництві продукції оборонного призначення**);

* Митний кодекс України від 13.03.12 р. № 4495-VI.

** Визначена Законом України «Про державне оборонне замовлення» від 03.03.99 р. № 464-XIV.

• перше постачання таких товарів на митній території України для їх використання у виробництві продукції оборонного призначення.

При цьому для отримання такої ПДВ-пільги необхідно, щоб:

• замовником такої продукції був держзамовник, визначений Кабміном;

• зазначені товари відповідали кодам товарних позицій згідно з УКТ ЗЕД, визначним у частині восьмій ст. 287 МКУ.

У той же час, якщо при виробництві власної продукції оборонного призначення платник ПДВ використав товари, операції з ввезення або першого постачання яких звільнені від обкладення ПДВ згідно з п. 197.23 ПКУ, постачання такої продукції під дію ПДВ-пільги вже не потрапить.

Контролери вважають, що в цьому випадку об’єктом обкладення ПДВ буде постачання безпосередньо такої власної продукції, а не її імпортних складових частин.

Відповідно база обкладення ПДВ визначатиметься виходячи з договірної вартості такої продукції, незалежно від того, які комплектуючі вироби були використані при її виробництві. Адже податковим законодавством не передбачено застосування різних ставок обкладення ПДВ для окремих складових частин бази обкладення ПДВ або різних режимів обкладення ПДВ до одного постачання.

З цими аргументами не посперечаєшся.

Сподіваємося, що податківці врахують ці ж аргументи в ситуації з «дешевим» експортом. Там вони наполягають на застосуванні ставок ПДВ 0 % та 20 % до однієї операції (див. «БТ», 2015, 40, с. 6).

власна продукція, продаж власної продукції, продукція оборонного призначення, ПДВ-пільга, імпорт товарів, перше постачання товарів, держзамовник додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті