Теми статей
Обрати теми

Погашаємо податковий борг: що буде з реєстраційним лімітом

Кравченко Дар’я
Щоб не вилучати гроші з обороту, було вирішено зарахувати від’ємне значення у рахунок сплати податкового боргу (ряд. 20.1 ПДВ-декларації). Проте вже на день подання ПДВ-звітності податківці зменшили реєстраційний ліміт (РЛ). Чи мали контролери таке право?

У категорії 101.08 ЗІР ДФСУ податківці говорять: якщо підприємство погашає податковий борг за рахунок від’ємного значення (у рамках РЛ), то сума, задекларована в ряд. 20.1 ПДВ-декларації, зменшує РЛ (через показник ΣВідшкод) і вважається відшкодованою в рахунок погашення податкового боргу.

Щоб зрозуміти логіку контролерів, розглянемо кілька схем:

1. Сплачуємо поточні податкові зобов’язання (ПЗ). У цьому випадку платник ПДВ спочатку перераховує «живі гроші» зі свого поточного рахунка на ПДВ-рахунок. У зв’язку з чим збільшується його РЛ (через показник ΣПопРах).

Казначейство списує ці кошти на сплату поточних ПЗ до бюджету. При цьому РЛ не змінюється.

img 1

2. Погашаємо ПЗ за УР (на бюджетний рахунок). Якщо ви погашаєте ПЗ у зв’язку з поданням уточнюючого розрахунку (УР), то така операція взагалі проходить повз РЛ. Адже гроші ви перераховуєте з поточного рахунка просто до бюджету, оминувши ПДВ-рахунок.

img 2

3. Отримуємо бюджетне відшкодування (БВ). Якщо платник ПДВ заявляє суми ПДВ до БВ, відбувається таке:

• оскільки тепер він хоче повернути суми ПДВ, які були сплачені при купівлі товарів/послуг і раніше збільшили РЛ через ΣНаклОтр, з бюджету, то при поданні заяви на БВ його РЛ зменшується. Але вже через спеціальну складову ΣВідшкод;

• при отриманні сум БВ РЛ уже не змінюється, оскільки гроші надходять з бюджету на ваш поточний рахунок (оминаючи ПДВ-рахунок).

img 3

Операція ж із погашення податкового боргу враховує специфіку всіх трьох наведених вище операцій. Так:

• платник ПДВ не перераховує гроші для сплати ПЗ на ПДВ-рахунок, а доручає погасити податковий борг контролерам (РЛ не змінюється);

• податківці ж «беруть» кошти з бюджету. Відповідно, РЛ зменшується через ΣВідшкод;

• більш того, гроші на погашення боргу проходять повз ПДВ-рахунок (вони йдуть на сплату боргу «всередині» бюджетного рахунка). Тобто РЛ знову ж таки не збільшується.

img 4

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі