Змінився код пільги: як заповнити «пільговий» Звіт

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2016/№ 44
Підприємство у І кварталі 2016 року продавало обладнання, яке працює на альтернативному паливі. Ці операції відображені у Звіті про пільги з кодом «14010457» відповідно до діючого на той час Довідника пільг № 78/1. При поданні Звіту за ІІ квартал діяв уже Довідник пільг № 79/1, і код такої пільги став «14060457», але через відсутність пільгових операцій за ІІ квартал ми просто продублювали код пільги, що був вказаний у Звіті за І квартал. У ІІІ кварталі 2016 року ми здійснили ще одну таку пільгову операцію. Як заповнити Звіт про пільги?

У п. 4 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою КМУ від 27.12.10 р. № 1233, передбачено, що у Звіті про суми податкових пільг слід вказати код та найменування пільги відповідно до довідника пільг, форма та порядок ведення якого затверджуються ДПС.

Якщо буквально дотримуватися цього правила, то виходить, що при заповненні Звіту слід брати код пільги з довідника, який діє на цей момент. При поданні Звіту за ІІІ квартал 2016 року діє Довідник пільг № 80/1, в якому згадана у запитанні пільга має код «14060457». Значить, саме його і слід вказувати, незважаючи на період здійснення пільгової операції.

Водночас Звіт про суми податкових пільг заповнюється наростаючим підсумком з початку року. Якщо змінити код пільги в операціях, які були здійснені у I кварталі 2016 року, то виникає запитання: куди поділись ці пільгові операції? Звісно, це може викликати підозри у контролерів.

Тому, на наш погляд, логічніше буде заповнити дані у Звіті за III квартал двома рядками: у першому — показати старий код пільги і суму здійсненої операції за період, коли діяв старий код, а у другому — новий код і суму пільги за період, коли діяв новий код.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити