Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Податківці не нарахували земподаток — фізособа не винна!

Бухгалтерський тиждень Квітень, 2017/№ 14
В обраному У обране
Друк
За який період може бути нарахований земельний податок фізособам, яких своєчасно не залучили до сплати податку, та чи притягаються такі фізособи до відповідальності?

Нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами (за місцезнаходженням земельної ділянки). Щоб повідомити про це, платникові надсилають (вручають) за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку ( п. 286.5 ПКУ).

Податок слід сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення ( п. 287.5 ПКУ).

За загальним правилом контролюючий орган має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за граничним строком сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом ( п. 102.1 ПКУ). Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання (в тому числі від нарахованої пені).

Виходячи з викладеного, контролери мають право нарахувати фізичним особам суми земельного податку не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом.

Що стосується відповідальності фізосіб за несплату сум земподатку у разі, якщо контролюючий орган вчасно не залучив їх до сплати земельного податку, то якщо сума грошового зобов’язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми. Він несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого йому грошового зобов’язання.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 112.05

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно