(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 27-28
  • № 26
  • № 25
  • № 24
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2017/№ 32

Не хочете оформляти касові ордери на продаж власної продукції — використовуйте РРО

Лист ДФСУ від 18.07.17 р. № 1258/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Нагадаємо, що всім суб’єктам господарювання, які реалізують за готівку власно вироблену продукцію (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту), надано звільнення від використання реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО).

Таке звільнення їм надано п. 1 ст. 9 Закону про РРО. У ньому йдеться про те, що РРО можуть не застосовувати підприємства, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, які здійснюють торгівлю продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту), у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій.

Ураховуючи це звільнення, виробників товарів цікавить: чи можуть вони при продажу за готівку своєї продукції замість оформлення розрахунків у касі підприємства шляхом складання касових ордерів застосовувати нефіскальний РРО (не зареєстрований у органах ДФС)? А факт проведення розрахунків фіксувати шляхом щоденного роздрукування Х-звіту та відображенням його даних у касовій книзі підприємства?

Відповідь надали контролери у листі, що коментується. Вони вказали, що головною умовою, яка дозволяє виробнику продукції продавати її за готівку без РРО, є проведення розрахунків у касах з обов’язковим оформленням касових ордерів. Якщо виробник товарів буде оформляти розрахунки якимось іншим чином, наприклад, використовуючи нефіскальний РРО, то він не виконує умови звільнення. А отже, повинен використовувати РРО у загальному порядку.

касові ордери, продаж власної продукції, РРО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті