(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 27-28
  • № 26
  • № 25
  • № 24
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2017/№ 32

Помилились у сумі держдивідендів — немає ні штрафу, ні пені

Лист ДФСУ від 21.07.17 р. № 1289/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Держпідприємства зобов’язані сплачувати до бюджету частину чистого прибутку (так звані держдивіденди) за результатами фінансово-господарської діяльності за відповідний період.

Цей платіж тісно пов’язаний із податком на прибуток:

1) дані про розмір держдивідендів вказується у декларації з податку на прибуток;

2) сам розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінзвітністю подається податківцям у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток;

3) сума держдивідендів сплачується у строк, установлений для сплати податку на прибуток.

Виникає закономірне запитання: чи можуть податківці нарахувати штрафні санкції та пеню у випадку, коли при розрахунку держдивідендів була допущена помилка, що призвела до недоплати їх розміру до бюджету?

Відповідь надали контролери у листі, що коментується. Вони вказали, що накласти на держпідприємство штраф і пеню можна лише тоді, коли воно занизило чи не сплатило суму податкових зобов’язань до бюджету.

При цьому податковими зобов’язаннями є сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, у порядку та строки, визначені податковим законодавством (п.п. 14.1.156 ПКУ).

У переліку податків і зборів, який наведений у ст. 9 і 10 ПКУ, ви не відшукаєте такий платіж, як частина чистого прибутку (доходу) держпідприємств, що вилучається до бюджету.

Опираючись на це, контролери зробили висновок: держдивіденди не віднесено ні до податків, ні до зборів. Отже, ні пені, ні штрафу до держпідприємств за неправильний розрахунок розміру держдивідендів податківці застосувати не можуть.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
держдивіденди, податок на прибуток, фінансово-господарська діяльність, штрафні санкції, пеня додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті