(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2017/№ 33

Втрати зерна при транспортуванні: нарахуйте компенсуючі зобов’язання на весь обсяг втрат

http://tinyurl.com/y5q2elsh
Лист ДФСУ від 11.07.17 р. № 1121/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Нещодавно у статті «Хотіли як краще, а… скасували норми природного убутку» // «БТ», 2017, № 15 ми попереджали про можливі наслідки скасування деяких «застарілих» нормативних актів СРСР.

Ось з’явилась «перша ластівка».

У листі, що коментується, податківці наполягають: при списанні зерна, втраченого при транспортуванні, потрібно нарахувати «компенсуючі» податкові зобов’язання з ПДВ (ПЗ) згідно із ст. 198.5 ПКУ, причому на весь обсяг втрат. Підстава — немає норм, отже, все втрачене зерно було використане у негосподарській діяльності.

На наш погляд, висновки контролерів не беззаперечні. На це, зокрема, вказує визначення господарської діяльності, що наведене у п.п. 14.1.36 ПКУ. Відповідно до нього під госпдіяльністю розуміють діяльність особи, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу.

Якщо говорити про втрату продукції під час її транспортування, то таке явище відбувається саме через те, що підприємство намагалося отримати дохід (продати свою продукцію). Можливо, при транспортуванні жодна зернинка не була втрачена, а просто зерно трошки підсохло. Жодного «криміналу» в цьому немає. Тому подібну операцію в принципі можна віднести до госпдіяльності і не нараховувати ПЗ.

Водночас, як бачимо, податківці мають іншу думку. Тому тим, хто не хоче з ними сперечатися, доведеться нарахувати ПЗ на розмір втраченого зерна під час транспортування або ж отримати у компетентних органів висновок, який обґрунтує «господарність» таких втрат (власні норми природного убутку).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
транспортування зерна, компенсуючі податкові зобов'язання, податкові зобов'язання з ПДВ, негосподарська діяльність, втрата продукції під час транспортування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті