Цукор отриманий від переробки буряку — сільгосппродукція аграрія

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій, Біляєва Олена, Амброзяк Наталя
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2017/№ 33
Лист ДФСУ від 06.06.17 р. № 478/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Сільгосптоваровиробники, які отримують агродотацію, доволі часто продають продукцію не у натуральному вигляді, а після переробки. Тому у них виникає закономірне запитання: чи мають вони право включити до розрахунку 75 % сільгоспчастки (яка дає право на отримання дотації) вартість проданих продуктів переробки сільгосппродукції?

Відповідь надали податківці у листі, що коментується. Вони нагадали, що до розрахунку 75 % сільгоспчастки включається вартість сільськогосподарських товарів, поставлених аграрієм протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів.

При цьому сільгосптоварами вважаються товари, зазначені у групах 1 — 24 УКТ ЗЕД, якщо вони вирощуються (виготовляються, виробляються, переробляються) на власних або орендованих потужностях (площах) (п. 2.15 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.04 р. № 1877-IV).

Враховуючи це, податківці переконані, якщо аграрій реалізує цукор, вироблений із власновирощеного цукрового буряку, то вартість такого цукру потрапляє до сільськогосподарського доходу при розрахунку сільгоспчастки (графа 3 таблиці 2 додатка ДС9 до декларації з ПДВ). Справа в тому, що цукор належить до сільськогосподарських товарів, визначених у групах 1 — 24 УКТ ЗЕД (його код 1701 згідно з УКТ ЗЕД).

Звертаємо увагу: незважаючи на це, цукор не є дотаційним товаром. А отже, від реалізації цукру дотації ви не отримаєте.

Дотаційним товаром для виробників цукрових буряків є лише цукровий буряк у натуральному вигляді (не перероблений). Це підтверджує додаток до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 08.02.17 р. № 83.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити