Компенсація за затримку виплати зарплати в серпні 2017 року

В обраному У обране
Друк
Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2017/№ 33
Порівняно з попереднім місяцем темпи інфляції дещо cповільнилися. Індекс споживчих цін за липень 2017 року склав 100,2 %. Як це вплине на коефіцієнти і суми компенсації при виплаті зарплатних боргів у серпні 2017 року? Про це розповімо в нашій консультації.

Основні правила компенсації

Компенсувати втрату доходів працівнику ви повинні тоді, коли затримуєте виплату заробітної плати на один і більше календарних місяців. Тобто розраховувати і нараховувати компенсацію зобов’язані тільки ті роботодавці, які несвоєчасно платять зарплату своїм працівникам.

Зверніть увагу! Не підлягають компенсації доходи, які: нараховані в натуральній формі; мають разовий характер; своєчасно не отримані з вини самого працівника.

Не нараховують компенсацію й у тому випадку, якщо в місяці виплати заборгованості за зарплатою індекс споживчих цін наростаючим підсумком не перевищив 100 %.

Для розрахунку суми компенсації (К) застосовуйте таку формулу:

К = ЗПчист х (Iі х Iі + 1 х … х In х 100 - 100) : 100,

де ЗПчист — виплачувана «чиста» заробітна плата, не виплачена в строк не з вини працівника;

Iі — індекс інфляції місяця, наступного за місяцем нарахування зарплати (коефіцієнт);

In — індекс інфляції місяця перед місяцем виплати заборгованості (коефіцієнт). За липень 2017 року він склав 100,2 % (коефіцієнт — 1,002).

Щоб ви швидко розрахували суму компенсації, у таблиці нижче ми навели величини приросту індексів споживчих цін.

Як користуватися таблицею

1. На перетині рядка з назвою місяця нарахування зарплати і графи з відповідним роком знайдіть відсоток — це величина з формули (Iі х Iі + 1 х … х In х 100 — 100).

2. На цей відсоток помножте суму заборгованості із зарплати, яку виплачуєте в серпні 2017 року (показник ЗПчист), і розділіть на 100. Отримаєте суму компенсації (показник К), яку нараховуєте і виплачуєте в серпні 2017 року.

Приклад

У серпні 2017 року працівнику виплачують зарплату за травень 2017 року в сумі 3087 грн. (сума на руки). Приріст індексу для розрахунку суми компенсації знаходите на перетині рядка «Травень» і графи «2017» — це 1,8 %. Сума компенсації складе 55,57 грн. (3087 х 1,8 : 100).

Приріст індексу споживчих цін за період невиплати доходу, виплачуваного в серпні 2017 року, %

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити