(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
23/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2017/№ 33

Місцеві органи переглянули ставки «нерухомого податку» — уточнюємось без штрафів

http://tinyurl.com/yycwv4r6
Чи нараховуються штрафні санкції та пеня в уточненій декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо органом місцевого самоврядування протягом звітного року переглянуті ставки цього податку?

Відповідно до п. 12.3 ПКУ рішення про встановлення місцевих податків та зборів приймають сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад.

Нормативно-правовим актом з питань оподаткування місцевими податками та зборами є офіційно оприлюднене рішення про встановлення місцевих податків та зборів (п. 12.5 ПКУ).

Згідно з п. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97, акти місцевих органів, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями.

Тобто нові ставки, встановлені рішеннями місцевих рад, застосовуються при обчисленні податку на нерухоме майно з моменту їх оприлюднення.

Юридичні особи можуть збільшити/зменшити зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з місяця офіційного оприлюднення такого рішення органу місцевого самоврядування шляхом подання декларації із зазначенням типу «Уточнююча».

У разі встановлення за наслідками подання такої уточнюючої декларації суми заниження (недоплати) податкового зобов’язання минулих періодів поточного року штрафні санкції, передбачені пп. «а» п. 50.1 ПКУ, та сума пені відповідно до п.п. 129.1.3 ПКУ не нараховуються.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, підкатегорія 106.07

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
штрафні санкції, пеня, декларація з податку на нерухоме майно, орган місцевого самоврядування, ставки податку на нерухомість додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті