(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 27-28
  • № 26
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
25/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2017/№ 34-35

Безповоротна фіндопомога підприємцю

Підприємство надає безповоротну фінансову допомогу фізичній особі (непрацівнику підприємства), яка зареєстрована підприємцем. Чи потрібно оподатковувати таку допомогу податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовим збором (ВЗ)? З якою ознакою доходу відображати її суму в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ?

Безповоротна фінансова допомога — це (див. п.п. 14.1.257 ПКУ):

• сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів;

• сума безнадійної заборгованості, відшкодована кредитору позичальником після списання такої безнадійної заборгованості;

• сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності;

• основна сума кредиту або депозиту, що надані платнику податків без установлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах, а також сума відсотків, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних).

Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розд. IV ПКУ, відповідно до п. 162.1 якого платниками податку на доходи фізичних осіб є фізична особа — резидент, яка отримує доходи, зокрема з джерела їх походження в Україні.

Суми безповоротної фінансової допомоги, наданої фізичній особі, включаються до складу оподатковуваного доходу як дохід у вигляді додаткового блага. Це прямо зазначено в п.п. «ґ» п.п. 164.2.17 ПКУ. При цьому п.п. 168.1.1 ПКУ визначено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок за ставкою, визначеною в ст. 167 ПКУ.

Оскільки в цьому випадку надана безповоротна фінансова допомога не є результатом від здійснення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця, що проводиться в порядку та за правилами, передбаченими законодавством для такої категорії осіб, то сума такої допомоги оподатковується за нормами, установленими ПКУ для оподаткування доходів фізичних осіб як додаткове благо.

Таким чином, сума безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку від податкового агента (юридичної особи, фізичної особи — підприємця), включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу такого платника податку та оподатковується ПДФО за ставкою 18 %.

Крім того, відповідно до п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПКУ об’єктом оподаткування ВЗ є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.

Пунктом 163.1 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого серед іншого включається дохід, отриманий платником податку у вигляді додаткового блага (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ).

Отже, сума безповоротної фінансової допомоги, надана платнику податку — фізособі, оподатковується ВЗ на загальних підставах. Ставка збору — 1,5 %.

У Податковому розрахунку за формою № 1ДФ у розділі I безповоротну фінансову допомогу, надану платнику податку, відображають з ознакою доходу «126». Також її суму та суму нарахованого/перерахованого ВЗ слід навести в розділі II форми № 1ДФ за рядком з ВЗ.

безповоротна фіндопомога, ПДФО, військовий збір, ознака доходу, форма № 1ДФ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті