Відпустка без збереження зарплати: коли нараховувати ЄСВ з мінімалки

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій, Бобро Анатолій
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2017/№ 9

У листі, що коментується, податківці пояснили правила нарахування ЄСВ у випадку, коли працівник був у відпустці без збереження заробітної плати.

Контролери нагадали, що базою нарахування ЄСВ є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами ( ст. 7 Закону про ЄСВ).

Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінзарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінзарплати, встановленої на такий місяць, та ставки ЄСВ (22 %).

Спираючись на це, податківці озвучили алгоритм нарахування ЄСВ у випадку, коли працівник був у відпустці без збереження зарплати. Вони вважають, що у випадку, коли:

• працівник підприємства перебуває частину календарного місяця у відпустці без збереження зарплати і його дохід у вигляді зарплати за відпрацьований час не перевищує розміру мінзарплати, то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінзарплати, встановленої законом на місяць, за який нараховується зарплата, та ставки ЄСВ;

• працівник перебуває у відпустці без збереження заробітної плати повний календарний місяць, — ЄСВ не нараховується, оскільки відсутня база для його нарахування.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити