(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
25/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2017/№ 9

Орендну плату фізособі нараховують податківці

Як нараховуються суми орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності фізособі?

Нарахування фізичним особам сум плати за землю провадиться контролюючими органами (за місцезнаходженням земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку ( п. 286.5 ПКУ).

Підставою для нарахування:

• земельного податку є дані державного земельного кадастру ( п. 286.1 ПКУ);

• орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

З урахуванням викладеного, нарахування громадянам сум земельного податку і орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності провадиться контролюючими органами (за місцезнаходженням земельної ділянки).

Суми земельного податку та орендної плати, зазначені в податкових повідомленнях-рішеннях, підлягають сплаті протягом 60 днів з дня їх вручення.

Разом з цим слід зазначити, що фізична особа, яка має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку (перелік осіб, які мають право на пільгу, наведено у ст. 281 ПКУ), повинна надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу.

Якщо фізособа, яка має право на пільгу із земельного податку, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву ( п. 281.4 ПКУ).

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 112.05

орендна плата, фізособа, земельні ділянки державної власності, земельні ділянки комунальної власності, плата за землю додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті