Декларація з рентної плати: звітуємо у місячні строки без проблем

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Січень, 2017/№ 3
Наказ Мінфіну від 07.11.16 р. № 927 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з рентної плати»

Наказом, що коментується, Мінфін виклав у новій редакції форму Податкової декларації з рентної плати.

Нарешті нова декларація пристосована для звітування, як за квартал, так і за місяць. У її шапці з’явилися поля 1.1.2 та 1.2.2 для звітного місяця.

Нагадаємо, що місячний звітний період застосовують платники рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини, користування радіочастотним ресурсом України, а також за транспортування нафти та аміаку територією України. Платники інших видів ренти звітують щоквартально.

Крім того, для вищеперелічених місячних видів рентної плати з’явилися окремі додатки. Так, зобов’язання за квартал декларуватимуть у додатках 2, 4, 10 та 11, а зобов’язання за звітний місяць — у додатках 21, 41, 101 та 111.

Також у новій декларації з рентної плати:

• виключили з додатків 2, 4 та 10 рядки щодо авансових платежів. Сплата авансових внесків з рентної плати була скасована ще на початку 2016 року, але тільки зараз це нововведення знайшло своє відображення у додатках до декларації;

• зник детальний алгоритм розрахунку пені. Тепер у ньому міститься лише рядок, в якому слід вказати загальну суму розрахованої пені згідно з п.п. 129.1.2 ПКУ.

Наказ, що коментується, діє з 30.12.16 р. Враховуючи це, а також правила введення в дію нових форм звітності (п. 46.6 ПКУ), вперше оновлену форму декларації з рентної плати слід подати місячним платникам за січень 2017 року, а квартальним — за І квартал 2017 року.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити