Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Декларація з рентної плати: звітуємо у місячні строки без проблем

Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Січень, 2017/№ 3
Друк
Наказ Мінфіну від 07.11.16 р. № 927 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з рентної плати»

Наказом, що коментується, Мінфін виклав у новій редакції форму Податкової декларації з рентної плати.

Нарешті нова декларація пристосована для звітування, як за квартал, так і за місяць. У її шапці з’явилися поля 1.1.2 та 1.2.2 для звітного місяця.

Нагадаємо, що місячний звітний період застосовують платники рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини, користування радіочастотним ресурсом України, а також за транспортування нафти та аміаку територією України. Платники інших видів ренти звітують щоквартально.

Крім того, для вищеперелічених місячних видів рентної плати з’явилися окремі додатки. Так, зобов’язання за квартал декларуватимуть у додатках 2, 4, 10 та 11, а зобов’язання за звітний місяць — у додатках 21, 41, 101 та 111.

Також у новій декларації з рентної плати:

• виключили з додатків 2, 4 та 10 рядки щодо авансових платежів. Сплата авансових внесків з рентної плати була скасована ще на початку 2016 року, але тільки зараз це нововведення знайшло своє відображення у додатках до декларації;

• зник детальний алгоритм розрахунку пені. Тепер у ньому міститься лише рядок, в якому слід вказати загальну суму розрахованої пені згідно з п.п. 129.1.2 ПКУ.

Наказ, що коментується, діє з 30.12.16 р. Враховуючи це, а також правила введення в дію нових форм звітності (п. 46.6 ПКУ), вперше оновлену форму декларації з рентної плати слід подати місячним платникам за січень 2017 року, а квартальним — за І квартал 2017 року.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі