Строк давності для касових порушень — 1095 днів

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Червень, 2017/№ 26
Чи встановлені терміни давності для застосування штрафних санкцій за порушення вимог Положення про ведення касових операцій?

У разі виявлення порушень установленого порядку ведення операцій з готівкою контролюючі органи застосовують до порушників штрафні санкції.

Розміри фінансових санкцій за порушення касової дисципліни встановлено Указом Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.95 р. № 436/95 (далі — Указ № 436).

При цьому відповідно до п. 114.1 ПКУ граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) до платників податків відповідають строкам давності для нарахування податкових зобов’язань, визначеним ст. 102 ПКУ.

Відповідно до п. 102.1 ПКУ контролюючий орган має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, — за днем її фактичного подання.

Таким чином, оскільки Указом № 436 не передбачено терміну давності для застосування штрафних санкцій за порушення вимог щодо ведення касових операцій у національній валюті, то контролюючим органом застосовуються норми ПКУ, згідно з якими такий термін становить 1095 днів.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 109.21

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити