(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 21
 • № 19-20
 • № 18
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
22/23
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Травень , 2017/№ 22

Перевірки Держпраці: бути чи не бути?

http://tinyurl.com/y3ua8gqk
Наше підприємство вказане в плані перевірок Держпраці на 2017 рік. Проте з положень Порядку держконтролю* виходить, що органи Держпраці більше не проводять перевірок з праці. Чи це так?

* Порядок здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю, затверджений постановою КМУ від 26.04.17 р. № 295.

16.05.17 р. набула чинності постанова КМУ від 26.04.17 р. № 295, якою був затверджений Порядок держконтролю. Дійсно, цим документом не передбачено проведення Держпраці планових і позапланових перевірок роботодавців з питань дотримання ними законодавства про працю.

З цієї дати державний контроль за дотриманням законодавства про працю здійснюється інспекторами Держпраці у формі проведення інспекційних відвідувань і невиїзних інспекцій (див. на с. 11).

Водночас, як і раніше, Держпраці має право проводити перевірки суб’єктів господарювання з питань дотримання ними законодавства щодо:

зайнятості населення в частині дотримання прав громадян при прийнятті на роботу і працівників при звільненні з роботи; використання праці іноземців і осіб без громадянства; найму працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця; дотримання прав і гарантій стосовно працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню; здійснення діяльності з надання послуг з посередництва і працевлаштування;

реклами стосовно дотримання суб’єктами господарювання вимог до реклами про вакансії (прийняття на роботу);

• зайнятості і працевлаштування інвалідів у частині реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів, подання звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів, виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів;

охорони праці і промислової безпеки.

Перевірки з указаних питань проводяться відповідно до положень Закону № 877**.

** Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.07 р. № 877-V.

Таким чином, якщо згідно з графіком, затвердженим органом Держпраці, предметом перевірки вашого підприємства було винятково дотримання вимог законодавства про працю, можете не хвилюватися. Перевірки не буде.

Важливо! Якщо в графіку проведення перевірок на 2017 рік була запланована перевірка підприємства за іншими напрямами, контроль за якими здійснює Держпраці, то перевірка буде проведена в установлені строки.

Та все ж порушувати трудове законодавство не радимо. Оскільки інспектор праці може завітати до вас з інспекційним відвідуванням. Підставою для його проведення може бути:

1) звернення працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;

2) звернення фізичної особи про порушення правил оформлення трудових відносин;

3) рішення керівника органу Держпраці про проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийняте за результатами аналізу інформації, отриманої із засобів масової інформації, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством, і джерел, указаних нами у пунктах 1, 2, 4 — 7;

4) рішення суду, повідомлення правоохоронних органів про порушення законодавства про працю;

5) повідомлення посадових осіб органів державного нагляду (контролю) про виявлених у ході виконання ними контрольних повноважень ознак порушення законодавства про працю;

6) інформація, отримана від Держстату, ДФСУ, Пенсійного фонду;

7) інформація профспілкових органів про порушення прав працівників, які є членами профспілки, виявлені в ході здійснення громадського контролю за дотриманням законодавства про працю.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
перевірки Держпраці додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті