(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 48
 • № 47
 • № 46
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
26/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2017/№ 45

Внутрішнє сумісництво

http://tinyurl.com/y3ret8wx
Чи може працівник за основним місцем роботи та за місцем роботи за сумісництвом (внутрішнє сумісництво) обіймати однакові посади?

Відповідно до ч. 2 ст. 21 КЗпП працівник має право укладати разом з основним трудовим договором інші трудові договори з одним або декількома роботодавцями, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Робота за такими іншими трудовими договорами у вільний від основної роботи час є сумісництвом.

При цьому п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.93 р. № 43, уточнює: сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у того ж або в іншого роботодавця за наймом.

Тобто працювати на умовах сумісництва працівник може:

• на тому ж підприємстві, яке є його основним місцем роботи. Таке сумісництво називають внутрішнім;

• на підприємстві, яке не є його основним місцем роботи. Це зовнішнє сумісництво.

Зверніть увагу: трудове законодавство не лише не забороняє працівникам госпрозрахункових підприємств працювати за сумісництвом, але в деяких випадках навіть рекомендує застосовувати саме таку схему. Наприклад, на невеликому підприємстві (до 50 працівників) функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва особи, що мають відповідну підготовку (ч. 2 ст. 15 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.92 р. № 2694-XII). Причому кількість трудових договорів за сумісництвом, як і сукупна тривалість робочого дня/робочого тижня за ними, не обмежується (див. рішення Апеляційного суду Миколаївської обл. від 17.02.10 р. у справі № 22 Ц-433/2010).

У разі сумісництва працівник може обіймати як однакові, так і різні посади за основним місцем роботи та за сумісництво.

Проте час роботи за сумісництвом і за основним місцем роботи збігатися не повинен.

Приклад. Згідно зі штатним розписом на госпрозрахунковому підприємстві за посадою бухгалтера затверджено 3,25 штатної одиниці. 4 жовтня 2017 року працівник, що обіймав 0,25 посади бухгалтера, звільнився за власним бажанням. Чи може бути прийнятий на звільнену 0,25 штатної одиниці на умовах внутрішнього сумісництва працівник, який працює бухгалтером (займає одну штатну одиницю) на цьому ж підприємстві?

Так, підприємство має право укласти з основним працівником, прийнятим на посаду бухгалтера, окремий трудовий договір про роботу на умовах внутрішнього сумісництва на аналогічній посаді. Але за умови, що робота за такою посадою виконуватиметься у вільний від основної роботи час.

Про укладення трудового договору про роботу на умовах сумісництва роботодавцю необхідно буде повідомити податковий орган до моменту допуску працівника до роботи (ст. 24 КЗпП). Недотримання цієї вимоги загрожує підприємству штрафом у розмірі однієї мінзарплати (абзац восьмий ч. 2 ст. 265 КЗпП), а його посадовим особам — адмінштрафом від 510 грн. до 1700 грн. (ст. 41 КпАП).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
внутрішнє сумісництво, однакові посади, трудовий договір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті