(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 43-44
  • № 42
  • № 41
  • № 40
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2017/№ 48

Податкова накладна на дату «другої» події = втрата податкового кредиту для покупця

Лист ДФСУ від 10.11.17 р. № 2582/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

У листі, що коментується, податківці розглянули ситуацію, в якій покупець — платник ПДВ перерахував передоплату за товар (двома частинами з різними датами оплати), при цьому постачальник склав тільки одну податкову накладну (ПН), причому:

• датою відвантаження продукції;

• на суму фактичного її постачання (на суму менше, ніж сума передоплати).

Різницю між сумою передоплати і вартістю фактично поставленого товару продавець повернув покупцеві.

Висновок податківців простий — така ПН складена з порушенням норм ПКУ. А точніше:

п. 201.1 ПКУ, що зобов’язує постачальника складати ПН на дату виникнення податкових зобов’язань (ПЗ). Тобто першої з подій: або зарахування коштів на поточний рахунок постачальника, або відвантаження товарів (п. 187.1 ПКУ).

При цьому ПН складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як передоплата (аванс) (п. 201.7 ПКУ);

п. 192.1 ПКУ, що вимагає коригувати суми ПЗ і податкового кредиту (ПК) у разі повернення товарів/передоплат, зміни ціни або номенклатури товарів/послуг.

Правильно було б виписати:

дві ПН (за кожним фактом отримання передоплати на дату отримання коштів);

один розрахунок коригування (РК) (на дату повернення постачальником надмірно сплаченої суми авансу). А потім направити його покупцеві на реєстрацію в ЄРПН.

Постачальник же нехтував вимогами п. 201.1 та п. 192.1 ПКУ, тим самим, як стверджують фіскали, він позбавив покупця права на ПК за операцією. Адже ПН, виписана на іншу дату, ніж дата виникнення ПЗ, вважається складеною з порушенням норм ПКУ, а тому не може бути підставою для формування ПК.

Боротися з таким контрагентом можна, подавши додаток Д8 у складі поточної ПДВ-декларації (п. 201.10 ПКУ).

податкова накладна, передоплата за товар, різні дати, податковий кредит додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті