(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 47
  • № 46
  • № 45
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2017/№ 48

Розписка про отримання грошей — не розрахунковий документ?

http://tinyurl.com/y32ubl4a
Лист ДФСУ від 14.11.17 р. № 2614/Ф/99-99-13-01-02-14/ІПК

Доволі часто громадяни, які замовляють фізичній особі — підприємцю (далі — ФОП) виконання певних робіт, надають виконавцю кошти для придбання необхідних матеріалів. Як правило, на отримані кошти складають розписку.

У контролерів запитали: чи вважається розрахунковим документом розписка про отримання коштів на закупівлю матеріалів?

У листі, що коментується, фіскали, пославшись на визначення розрахункового документа із Закону про РРО, заявили: розписка не вважається розрахунковим документом у розумінні Закону про РРО.

Розписка, яка надана фізособі- громадянину ФОПом, лише підтверджує факт отримання готівкових коштів від громадянина для подальшого їх витрачання на закупівлю матеріалів, а тому не може вважатися розрахунковим документом.

Такий висновок насторожує.

З точки зору правил застосування РРО, все чудово. Якщо немає розрахункової операції, то не потрібно застосовувати РРО, навіть якщо ФОП перебуває на загальній системі, а ФОП-спрощенець наторгував за рік на мільйон чи продає технічно складні товари.

А от з точки зору податкових витрат, такий висновок може нашкодити ФОПу. Річ у тому, що доволі часто вони підтверджують свої витрати розпискою про отримання грошей (див. статтю «Зразки розрахункових документів у підприємця» // «БТ», 2017, № 45). А якщо розписку не визнавати розрахунковим документом і в цьому випадку, то ФОП не зможе включити до своїх податкових витрат суми коштів, сплачених громадянам.

На наш погляд, лояльними висновками контролерів потрібно користуватись дуже обережно.

Якщо у розписці вказані всі обов’язкові реквізити, притаманні первинному документу, які перелічені в п. 2 ст. 9 Закону про бухоблік, то це повноцінний розрахунковий документ. А щоб уникнути застосування РРО, розписку краще оформляти на передачу коштів від громадянина — громадянину (а не ФОПу).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
розписка про отримання коштів, розрахунковий документ, РРО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті