(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
  • № 33
  • № 32
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
20/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2017/№ 40

Продаж товарів у наборі/комплекті: як заповнити податкову накладну

Підкажіть, як правильно заповнити податкову накладну на постачання товарів у комплекті (наборі)?

Нещодавно податківці упевнено заявляли: у разі складання податкової накладної (ПН) при постачанні товарів у наборі/комплекті (лист ДФСУ від 30.01.17 р. № 1925/10/26-15-12-01-18; категорія 101.16 ЗІР ДФСУ; втратило чинність):

• у «номенклатурній» гр. 2 такої ПН необхідно прописувати номенклатуру усіх товарів, що входять у набір/комплект;

• а в гр. 3 — код УКТ ЗЕД для кожної з позицій, наведених у гр. 2.

Проте у вересні 2017 року контролери змінили свою позицію. Спершу у своєму листі від 12.09.17 р. № 1907/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, а потім і в категорії 101.16 ЗІР ДФСУ вони заявили: при постачанні набору/комплекту товарів, який містить декілька видів однієї товарної позиції і один (чи декілька) видів іншої товарної позиції, його слід відображати в ПН одним рядком.

При цьому визначати код УКТ ЗЕД для такого набору/комплекту товарів фіскали радять з урахуванням Правила 3 Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД*.

* Див. Закон України «Про Митний тариф України» від 19.09.13 р. № 584-VII.

Ну а якщо самостійно знайти відповідний код УКТ ЗЕД не виходить — можна звернутися до Торгово-промислової палати.

Але, на наш погляд, поки не варто дослухатися порад податківців. Адже самі контролери відзначали, що номенклатура товарів у ПН повинна відповідати формулюванню в первинці. Тому якщо в первинних документах ви розписуєте кожну складову комплекту, то і в ПН доведеться це зробити.

Крім того, нікуди не зникла ст. 40 гл. 6 Митного кодексу*, згідно з якою змінювати код УКТ ЗЕД товару можна тільки в одному випадку — якщо він піддався достатній обробці. При збиранні товарів у набір цього не відбувається. Тобто доки безпечніше все ж розписувати набір/комплект товарів у ПН поелементно.

продаж товарів, товари в наборі, товари в комплекті, заповнення податкової накладної додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті