(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
  • № 33
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2017/№ 41

Продаєте електроенергію за «зеленим» тарифом — не забудьте про сплату ПДФО і ВЗ

Лист ДФСУ від 21.09.17 р. № 2022/Ч/99-99-13-02-03-14/ІПК

Щороку зростають обсяги виробництва електроенергії приватними домогосподарствами з альтернативних джерел (енергія сонця або вітру). Надлишки такої енергії вони продають електропостачальнику за «зеленим» тарифом.

У листі, що коментується, податківці звернули увагу на порядок оподаткування таких доходів.

Отже, у цьому випадку слід керуватися Порядком продажу, обліку та розрахунків за вироблену електроенергію з альтернативних джерел енергії об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, затвердженим постановою НКРЕУ від 27.02.14 р. № 170.

Згідно з п. 1 розд. III цього Порядку побутовий споживач продає надлишок електроенергії, який перевищує місячне споживання його приватним домогосподарством, електропостачальнику на підставі договору купівлі-продажу. При цьому грошові кошти, отримані від продажу цього надлишку, включаються в загальний місячний (річний) дохід фізичної особи як інші доходи (п.п. 164.2.20 ПКУ).

Електропостачальник, що виплачує дохід побутовому споживачу — фізособі, є податковим агентом і зобов’язаний утримати з такого доходу ПДФО за ставкою 18 % і військовий збір за ставкою 1,5 %.

Зверніть увагу! Громадянин, який продає електроенергію систематично, повинен зареєструватися підприємцем. Якщо він надасть контрагентові (електропостачальнику) копію документа, що підтверджує його держреєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності, то контрагент при виплаті доходу не утримуватиме ПДФО і військовий збір. Усі податки підприємець платитиме самостійно відповідно до ст. 177 ПКУ (на єдиному податку підприємець працювати не зможе, оскільки електроенергія — підакцизний товар (п.п. 3 п.п. 291.5.1 ПКУ)).

продаж електроенергії, альтернативні джерела енергії, зелений тариф, ПДФО, військовий збір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті