(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 42
  • № 41
  • № 40
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2017/№ 43-44

«Старі» суми ПДВ можна заявляти до відшкодування

http://tinyurl.com/y69zdq54
Лист ДФСУ від 19.10.17 р. № 2304/6/99-95-42-03-15/ІПК

У листі, що коментується, податківці розповіли, чи можна заявити до бюджетного відшкодування (БВ) від’ємне значення ПДВ (ВЗ), сформоване ще у 2013 — 2014 роках.

Проаналізувавши норми ПКУ і ЦКУ, контролери дійшли абсолютно правильного висновку: платник ПДВ має право враховувати залишок ВЗ у складі заявленої до БВ суми ПДВ до повного його погашення, незалежно від закінчення строків позовної давності (1095 днів)*.

* Аналогічні роз’яснення є у листі ДФСУ від 13.07.17 р. № 1162/6/99-99-15-03-02-15/ІПК і категорії 101.25 ЗІР ДФСУ.

Звичайно, загальні строки позовної давності, встановлені ст. 257 ЦКУ, нікуди не поділися. А п. 102.5 ПКУ все також обмежує терміни подання заяви про повернення грошей з бюджету в межах 1095 днів, що йдуть за днем отримання права на таке відшкодування.

Проте фіскали відзначають, що зазначені терміни не стосуються порядку відшкодування ПДВ, встановленого ст. 200 ПКУ, і показників ПДВ-звітності. Відповідно дотримуватися їх, заявляючи ВЗ до БВ, не треба.

Але! При цьому податківці висувають одну умову — щоб заявити до БВ суми ПДВ, з яких сформоване ВЗ, вони мають бути сплачені постачальникам товарів/послуг.

Якщо придбання, за рахунок яких утворилося ВЗ, залишаються неоплаченими до закінчення строку позовної давності або ж товари оплачені, але не отримані до зазначеного терміну, — контролери вважають, що в цьому випадку в покупця відсутнє право на податковий кредит (ПК) згідно з п. 198.3 ПКУ (лист ГУ ДФС у Дніпропетровській обл. від 22.08.17 р. № 1707/ІПК/04-36-12-32-20 // «БТ», 2017, № 37, категорія 101.23 ЗІР ДФСУ). Адже, на думку контролерів, придбання (виготовлення) товару або надання послуги так і не відбулося.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
від’ємне значення ПДВ, бюджетне відшкодування, строки позовної давності додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті