(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 38
 • № 37
 • № 36
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
16/21
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2017/№ 39

Як зазирнути до ЄРПН через Електронний кабінет

http://tinyurl.com/y3nau6x9
Електронний кабінет платника (ЕКП) набирає оберти. Саме ЕКП став для платників ПДВ тим «рятувальним кругом», який допоміг подати «розблокувальні» документи до ДФСУ на початку липня цього року*. Ну а з 01.09.17 р. запрацював і мінфінівський Порядок роботи ЕКП (див. «БТ», 2017, № 36), який передбачає трансформацію сервісу в серйозну інформаційно-телекомунікаційну систему. І ось знову новина — в ЕКП введений неймовірно корисний для платників ПДВ сервіс під назвою «ЄРПН». Давайте познайомимося з цим нововведенням.

* Див. статтю «Електронний кабінет платника: може бути альтернативою в екстрених ситуаціях» // «БТ», 2017, № 29.

Що це і де його знайти?

Сервіс «ЄРПН» — це новий сервіс в ЕКП, який надає платникам ПДВ доступ до даних Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН) у режимі реального часу.

Знайти його можна в особистій (приватній) частині ЕКП. Для цього:

• увійдіть до особистої частини ЕКП через вкладку «Вхід до особистого кабінету». Вона знаходиться в правому верхньому куті головної сторінки ЕКП;

• виберіть тип особистого електронного ключа. Це може бути файл з електронного носія (апаратний ключ) або безпосередньо з ПК (файловий ключ);

• зазначте постачальника ключа (АЦСК, який вам видав ЕЦП);

• завантажте ключ (вкажіть шлях до нього);

• введіть пароль до цього ключа.

Після цього ви потрапите до приватної частини ЕКП — перед вами відкриється вікно (рис. 1).

Рис. 1. Особиста частина ЕКП після введення нового сервісу

Внизу вікна ви побачите кнопку «ЄРПН». Це і є вхід до нового сервісу. Натисніть на неї.

Увага! Можливо, спочатку перед вами з’явиться білий екран. Не поспішайте. Для завантаження сервісу потрібен час. Якщо картинка не зміниться через деякий час — поміняйте браузер, за допомогою якого ви заходите до ЕКП.

Як тільки сервіс завантажиться, перед вами з’явиться вікно з двома вкладками (рис. 2):

Рис. 2. Вкладка «Видані ПН/РК» у сервісі «ЄРПН»

«Видані ПН/РК»;

«Отримані ПН/РК».

За своєю формою вони не відрізняються одна від одної. Ось тільки у вкладці «Видані ПН/РК» треба буде вводити дані покупця, а у вкладці «Отримані ПН/РК» — дані постачальника. От і все.

А що можна зробити за допомогою цих вкладок, читайте далі.

Можливості сервісу

Напевно, найбільша заслуга цього сервісу полягає в тому, що вам більше не треба формувати і посилати запити, щоб отримати дані про видані та отримані податкові накладні (ПН)/ розрахунки коригування (РК), які потрапили до ЄРПН.

Пам’ятаєте? Раніше, щоб отримати такого роду інформацію, доводилося формувати Запит на отримання відомостей з ЄРПН (форма J(F) 1300104). Причому вказувати в ньому номер документа, який ви хочете знайти, дату його виписки, ІПН продавця тощо. А потім треба було ще дочекатися відповіді, яка приходила у формі Витягу (форма J(F) 1400104).

Ті, кого влаштовує такий порядок отримання ПН, можуть і далі його застосовувати. А для тих, хто не любить витрачати час на очікування, це у минулому. Зараз досить зайти у сервіс «ЄРПН» і отримати усі необхідні дані відразу.

Що для цього потрібне? Передусім, вибрати потрібну вкладку — тобто вид тих ПН (виданих або отриманих), інформацію про які ви хочете отримати.

А потім заповнити дані «Фільтру» (див. рис. 3 нижче), який підтягне вам з ЄРПН ПН/РК:

• зареєстровані в ЄРПН у вказаному вами періоді;

• складені у вказаному вами періоді;

• виписані на вибраного вами покупця.

Рис. 3. Категорії відбору ПН/РК з ЄРПН

Зверніть увагу, для цього в «Фільтрі» є дві комірки: «ІПН покупця» (якщо ваш контрагент юрособа) і «Податковий номер покупця» (якщо ваш контрагент ФОП);

• з певним порядковим номером;

• з потрібним вам реєстраційним номером (такий номер присвоює система при реєстрації ПН/РК в ЄРПН).

Але! Найголовніше — тут можна вибрати статус документа, який ви хочете отримати з ЄРПН (рис. 4). Чи шукаєте ви зареєстровані ПН/РК, або заблоковані, ПН/РК, за якими відмовлено в реєстрації в ЄРПН або вони підлягають реєстрації в ЄРПН за рішенням Комісії, за результатами розгляду скарги і т. д. Вам усе покаже цей сервіс.

Рис. 4. Налаштування фільтра за статусом ПН/РК у сервісі «ЄРПН»

Ви напевно помітили, що в списку статусів наявні такі, як «ПН/РК підлягає реєстрації за рішенням Комісіїї, але не прийнято» і «Зареєстровано за результатами розгляду скарги, але не прийнято». На жаль, податківці доки не уточнили, що означають ці назви.

На наш погляд, йдеться про ті заблоковані ПН/РК, за якими прийнято позитивне рішення про реєстрацію в ЄРПН, але на даний момент для того, щоб ці документи все-таки туди потрапили, у платника ПДВ бракує реєстраційного ліміту.

Отже, після того, як ви визначилися, яку ПН/РК хочете знайти, натисніть кнопку «Пошук» і отримайте запитувану інформацію.

Вона буде надана у вигляді стандартної таблиці, в якій буде вказана дата складання документа, порядковий номер ПН/РК, дата її реєстрації в ЄРПН, реєстраційний номер, дані про контрагента, обсяг постачання, сума ПДВ і статус ПН/РК.

Такі дані ви зможете відсортувати за датою складання ПН/РК, датою їх реєстрації і реєстраційним номером ПН/РК.

Але це ще не все. З правого боку таблиці є дві кнопки: «pdf» і «ЕЦП» (рис. 5).

Рис. 5. Можливість переглянути ПН/РК у PDF-форматі

Перша з них дає можливість переглянути ПН/РК у PDF-форматі. Тобто незалежно від того, зареєстрована ПН/РК у ЄРПН або заблокована, ви можете її відкрити і ознайомитися з інформацією, яка в ній міститься. Наприклад, узнати правильне найменування товарів/послуг, що поставляються, або код УКТ ЗЕД такого товару / код послуги і т. д.

Друга — розкриває інформацію про ЕЦП. Іншими словами, вона дозволяє звірити ЕЦП, якою підписана ПН/РК, і П. І. Б. підписанта. Але для цього отриманий файл спочатку треба імпортувати у бухгалтерську програму або в «Єдине вікно».

Але і це ще не всі можливості сервісу.

Тепер хочемо звернути вашу увагу на кнопки, які розташовуються поряд з кнопкою «Пошук». Це кнопка «Експорт Excel» і кнопка «Експорт XML в zip» (рис. 6).

Рис. 6. Як експортувати дані з сервісу «ЄРПН»

Кнопка «Експорт Excel» дає можливість експортувати дані про ПН/РК, отримані з ЄРПН, у програму Excel. Натиснувши на неї, ви побачите звичну для цієї програми таблицю, в якій будуть наявні усі дані, отримані вами з ЄРПН.

Корисність такої таблиці полягає в тому, що в ній ви можете сортувати інформацію по кожній складовій, перерахованій в шапці таблиці. Особливо корисно буде ранжирувати дані за обсягом операції і сумою ПДВ з метою заповнення додатка Д5 до ПДВ-декларації.

Кнопка «Експорт XML в zip» дає можливість вивантажити отримані з ЄРПН дані у форматі, що дозволяє «втягнути» їх у бухгалтерське програмне забезпечення (1С, «Медок» і т. д.). Для цього натисніть кнопку «Експорт XML в zip», отримайте файл у zip-форматі (стислий файл), розархівуйте його і імпортуйте отриманий файл у бухпрограму.

Як бачите, витрачати час на відправку запитів і очікування відповіді тепер не треба. Отримати потрібну інформацію можна набагато оперативніше.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
платники ПДВ, електронний кабінет платника, ЄРПН додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті