Фізособи, платіть податки через Електронний кабінет!

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2017/№ 39
Як в інтегрованій картці платника здійснюється облік надходження сум податків та зборів, сплачених платниками податків через електронний сервіс «Електронний кабінет платника»?

Слідкувати за станом розрахунку з бюджетом платник податку має змогу за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника» (далі — ЕКП). Функціонування цього сервісу забезпечується ДФС. Вхід до нього здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС з використанням електронно-цифрового підпису будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.

Зайшовши до особистого кабінету, платник отримує доступ до сервісу «Стан розрахунків з бюджетом», який надає можливість фізичним особам за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі, а також переглянути інформацію щодо стану їх розрахунків з бюджетом. Для юридичних осіб можливість сплати податків, зборів та платежів через електронний сервіс ЕКП не реалізована.

Сформувавши платіжні доручення через ЕКП, банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження (пп. 8.1 та 8.2 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.01 р. № 2346-III).

У разі надходження розрахункового документа клієнта до обслуговуючого банку після закінчення операційного часу банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, що міститься в цьому розрахунковому документі, не пізніше наступного робочого дня.

Отже, електронний сервіс ЕКП забезпечує можливість фізичним особам сплачувати податки та збори.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 102.04

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити