(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 17-18
  • № 16
  • № 15
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2018/№ 14

Рентна плата за воду при оренді обладнання для забору води

http://tinyurl.com/yyve7zy9
Лист ДФСУ від 15.03.18 р. № 1039/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

З початку 2018 року платниками рентної плати за спеціальне використання води є лише первинні водокористувачі, тобто суб’єкти господарювання, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (п. 255.1 ПКУ).

Суб’єкт господарювання, який для постачання (реалізації) води орендує водозабірні установки для забору води з водного об’єкта, яке наповнюється власником таких установок, запитав у контролерів: хто в цьому випадку має сплачувати рентну плату?

Відповідь на це запитання надали податківці у листі, що коментується.

Вони дійшли висновку, що в цьому випадку сплачувати рентну плату має орендодавець.

Аргументують вони це тим, що саме орендодавець здійснює вилучення води із закріпленого за ним водного об’єкта на підставі отриманого дозволу на спецводокористування із застосуванням водозабірних споруд.

Тобто саме він буде первинним водокористувачем, а орендар — вторинним.

Ми повністю згодні з контролерами. Судіть самі. Орендодавець здає в оренду обладнання для забору води із водного об’єкта, який наповнює (створює) самостійно.

Виходить, що орендодавець спочатку забирає воду з водного об’єкта у свої водні об’єкти (канали чи трубопроводи), а потім передає (постачає) воду орендарю шляхом надання йому права користування його водозабірними спорудами. По суті, орендодавець робить всі дії, які відносять його до когорти первинних водокористувачів відповідно до п. 251.1 ПКУ.

Зверніть увагу! Якщо орендар самостійно вилучає воду із природного водного об’єкта (отримав дозвіл на спеціальне використання), то він є первинним водокористувачем (навіть якщо при цьому використовує орендоване обладнання).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
спеціальне використання води, рентна плата, водозабірні установки, оренда обладнання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті