(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 30
 • № 29
 • № 27-28
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
1/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2018/№ 31

Чи діють АТО-пільги в період ООС? Хочете знати — запитайте у ДФСУ

http://tinyurl.com/y5zuxkqe
Закон України від 19.06.18 р. № 2463-VIII* «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення Податкового кодексу України щодо відносин, пов'язаних із здійсненням заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях»

* Набув чинності 04.07.18 р.

Передусім зауважимо, що Закон, який коментується, має зворотну силу. Пільги, яких він торкнувся, діють з 01.05.18 р.

До речі, саме 1 травня вважається початком проведення ООС, яка прийшла на заміну АТО.

Ви вже зрозуміли, що в Законі, який коментується, йдеться далеко не про усі АТО-пільги (перелік найважливіших наведений у статті «АТО «завершена». Що з АТО- правилами?» // «БТ», 2018, № 24). А лише:

• про чотири ПДВ-пільги для спецзасобів індивідуального захисту з певними кодами УКТ ЗЕД; лікарських засобів і медвиробів цільового використання в обсягах, визначених КМУ; ліків і медвиробів цільового призначення без держреєстрації і дозвільних документів; продукції оборонного значення з певними кодами УКТ ЗЕД (див. п. 5 «супертаблиці» із згаданої статті)

• і про одне звільнення від утримання ВЗ із доходів силовиків, які беруть безпосередню участь в АТО та/або ООС (п. 8 там же).

А що ж з іншими?

На жаль, законодавець, по суті, проігнорував низку АТО-пільг, установлених п. 38 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, — «нерухому» (п. 10 таблиці), «земельну» (п. 11), з ЄП для четвертої групи (п. 12), а також п.п. 165.1.54 ПКУ щодо звільнення від ПДФО благодійної допомоги (п. 4 таблиці).

Звісно, можна припустити, що стосовно цих АТО-пільг, період дії яких установлений до кінця року завершення АТО (а останньої, ПДФОшної, ще плюс один рік), законодавець узяв тайм-аут до грудня, а тоді продовжить і їх на період ООС (якщо вона, звісно, ще не зазавершиться). Хоча може статися й інакше — по закінченню поточного року з ними доведеться розпрощатися назавжди…

Та під найбільшим знаком запитання ті АТО-пільги, період дії яких обмежений періодом проведення АТО. Серед них, передусім, ПДВ-пільга за «компенсуючими» ПЗ (див. п. 6 нашої «супертаблиці»), звільнення від коригування за податком на прибуток (п. 7 її ж), звільнення від податкових санкцій (п. 9 там же). Чи діють вони після 1 травня?

На жаль, Закон, що коментується, прямої відповіді на це запитання не надає.

Кілька слів щодо АТО-правил (позначимо їх так), установлених Законом № 1669**. У нашій «супертаблиці» ми обмежились найважливішими (див. пп. 1 та 2), але є й інші. Так от, невблаганно наближається 1 листопада, коли законодавець не зможе уникнути конкретної відповіді на запитання: а що ж з ними? Адже сам Закон № 1669 повинен втратити силу через 6 місяців з дня завершення АТО

** Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.14 р. № 1669-VII.

Осторонь стоїть питання звільнення від ЄСВ- обов’язків платників, що перебували на обліку в зоні АТО. Податківці наполягають на тому, що це звільнення не діє, причому давно (див., наприклад, свіжі листи ДФСУ від 08.06.18 р. № 2537/К/99-99-13-02-03- 14/ІПК і від 10.07.18 р. № 3024/З/99-99-13-02-01-14/ІПК, а також підкатегорію 301.04.01 ЗІР ДФСУ).

Ну і як бути платникам податків з цим усім?

У ситуації, що склалася, залишається єдине: якщо після 1 травня ви застосовували непродовжені АТО-пільги, обмежені періодом проведення АТО, домагайтеся від податківців конкретних індивідуальних податкових консультацій. Без цього застосовувати такі АТО-пільги украй ризиковано.

Та й щодо АТО-пільг, дія яких до кінця поточного року начебто безперечна, теж є сенс прояснити ситуацію так само заздалегідь.

Сподіваємося, ДФСУ при відповіді на ваші запити проявить дійсно державний підхід, якого чомусь не вистачило законодавцеві при ухваленні Закону, що коментується.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
АТО, пільги, операція об’єднаних сил, ООС додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті