Як відобразити вартість тари у податковій накладній?

В обраному У обране
Друк
Шпакович Микола, головний редактор
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2018/№ 39
Лист ГУ ДФС у м. Києві від 11.09.18 р. № 3925/ІПК/26-15-12-01-18

У столичних фіскалів запитали: чи потрібно враховувати у податковій накладній (ПН) вартість зворотної тари у загальній сумі коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ (рядок І розділу А ПН)?

У листі, що коментується, контролери нагадали норми п. 16 Порядку № 1307*, в яких знайшли згадку про тару.

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307.

Так, до розділу А податкової накладної (рядки І — Х) вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які складається така ПН, зокрема:

• у рядку І зазначається загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ;

• у рядку Х зазначаються дані щодо зворотної (заставної) тари.

Вартість тари визначається у договорі (контракті) як зворотна (заставна) і не включається до бази оподаткування, а зазначається в рядку Х розділу А податкової накладної як загальна сума коштів, що підлягають сплаті.

А от висновок із цих норм контролери зробили дещо дивний. Вони наполягають, що дані щодо зворотної (заставної) тари, зазначені в рядку Х, не враховуються у загальній сумі коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ (рядок І розділу А ПН).

На наш погляд, тут столичні фіскали помиляються.

По-перше, у процитованій нормі з Порядку № 1307 прямо вказано, що вартість тари зазначається в рядку Х… як загальна сума коштів, що підлягають сплаті. Тобто автори Порядку явно натякають, що ця сума має потрапити до підсумкового рядка І.

По-друге, якщо спробувати заповнити форму ПН у Електронному кабінеті, то там побачимо, що дані з рядка Х автоматом потрапляють до рядка І.

Тому щоб скористатись порадами столичних контролерів, доведеться відключати автоматичне заповнення форми ПН, а потім ще доводити, що помилка, яку виявить камеральна перевірка, зовсім не помилка.

Тож на такі «подвиги» навряд чи хтось наважиться.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити