Теми статей
Обрати теми

Як заповнювати рядок «Вид цивільно-правового договору» в податковій накладній

Редакція БР
Відповідь на запитання

Той копирсається у носі,
хто не читає пресу досі

Як заповнювати рядок «Вид цивільно-правового договору»
в податковій накладній

Які вид договору, дату та номер необхідно зазначати у рядку «Вид цивільно-правового договору» податкової накладної, виписаної за щоденними підсумками операцій?

Форму податкової накладної та порядок її запов­нення затверджено наказом [Мінфіну України від 01.11.2011 р.] № 1379 [«Про затвердження форми податкової накладної та порядку заповнення податкової накладної», далі — Порядок № 1379]*.

Згідно з п/п. 8.4 п. 8 Порядку № 1379 податкова накладна виписується за щоденними підсумками операцій (якщо її не було виписано на ці операції) у разі:

— здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку);

виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, що виставляються платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, за винятком тих, форму яких встановлено міжнародними стандартами;

— надання платнику податку касових чеків, які містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника).

Статтею 67 Господарського кодексу встановлено, що відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.

Підприємства вільні у виборі предмета договору, визначенні зобов’язань, інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України.

Відповідно до ст. 205 Цивільного кодексу правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом.

Отже, продавець — платник ПДВ при заповненні рядка «Вид цивільно-правового договору» податкової накладної за щоденними підсумками операцій повинен зазначити:

— у полі «вид договору» — вид договору, згідно з яким такий продавець працює з покупцями (наприклад, «Договір купівлі-продажу», «Договір на виконання робіт», «Договір на виконання послуг» тощо);

— у полі «від»дату виконання усної домовленості.**

Згідно зі ст. 206 Цивільного кодексу усно можуть вчинятися правочини, які повністю виконуються сторонами у момент їх вчинення, за винятком правочинів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, а також правочинів, для яких недодержання письмової форми має наслідком їх недійсність;

— у полі «»прочерк.

 

Консультацію підготовлено:
А. Кононовою , начальником відділу
розгляду звернень Управління адміністрування
 податку на додану вартість
Департаменту оподаткування
юридичних осіб ДПС України,
та А. Кравзюк, головним державним
податковим ревізором-інспектором

«Вісник податкової служби України» № 12/2012

Від редакції

Детальніше про заповнення рядка «Вид цивільно-правового договору» в податковій накладній — див. також «Бухгалтер» № 4’2011, с. 38–39, та № 6’2011, с. 39.

 

* Див. «Бухгалтер» № 47’2011, с. 8–20.— Ред.

** Точніше — усних домовленостей. До речі, не обов’язково ці домовленості були саме усними (див. вище про п/п. 8.4 Порядку № 1379).— Ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі